10 najväčších chýb, kvôli ktorým vás žena pošle do známej „friend“ zóny

Všetci muži (alebo aspoň väčšina) boli už aspoň raz dievčaťom odmietnutý so slovami aký je super kamarát a človek, no bohužiaľ nič viac! Tí, ktorí ste si to ešte nezažili, nebojte sa, vás to pravdepodobne niekedy čaká a neminie.

Najdesivejší príbeh, aký dokáže napísať iba krutá realita života, by bola určite hororová story, ktorá by sa končila vetou „… a potom mu povedala, že aj ona ho má rada. Ale iba ako kamaráta!“ Zježené chlpy na rukách, dych uviaznutý v hrdle a nutkanie vymeniť si nohavice za čisté zaručené!

Povieme si niečo o chybách, ktorých sa muži dopúšťajú a možno si to ani neuvedomujú.

1. Neujasnia si svoje zámery

Toto môže znieť ako samozrejmosť, no možno sú vo friendzone, lebo nikdy nenaznačili, že chcú byť niečo viac. Faktom môže teda byť, že ona ani nevie, že nechcú byť len kamaráti. Podľa psychológa Tracyho Thomasa je jeden z kľúčových bodov, ako sa do friendzone ani nedostať, ujasniť si so ženou čo ozaj chcete vo verbálnej, neverbálnej, ale aj písanej komunikácii.

Jednať priamo neznamená, že jej máte povedať: „Chcem, aby si so mnou chodila.“ Ale napríklad namiesto: „Môžeš ku mne kedykoľvek prísť.“ povedať: „Bol by som ozaj rád, keby si prišla.“ Nechcite sa o ňu usilovať až tak „agresívne“, že sa bude cítiť kvôli vašej priveľkej pozornosti až nekomfortne, no malo by byť vždy zrejmé, že sa o ňu snažíte viac, než len ako o kamarátku. Nepýtajte sa, či nechce ísť na večeru, ale zvoľ radšej niečo takéto: „Chcel by som ťa pozvať na večeru do tejto super talianskej reštaurácie. Je to miesto, ktoré sa ti podľa mňa ozaj bude páčiť. Si v piatok voľná?“

2. Dovolíte jej zdôverovať sa vám s inými chlapmi

V živote to väčšinou nebýva ako vo filmoch, teda pokiaľ nemáte ozaj veľké šťastie, čo predpokladáme, že môžeme vylúčiť. Jednoducho sa jedného dňa len tak nezobudí s tým, že všetci chalani, s ktorými kedy chodila sú kreténi, a že vy ste ten vyvolený, tá pravá láska, ktorá na ňu celý ten čas čakala. Môžete si myslieť, že len čakáte na ten správny moment, no čím viac sa s ňou spoznáte tým kamarátskym spôsobom, tým viac riskujete, že u nej skončíte vo friendzone, z ktorej už nevedie cesta von.

Vašou prácou vôbec nie je počúvať to, aké sú jej problémy s inými chlapmi – už má veľa kamarátok a kamarátov, ktorí sú práve na to. Ak si myslíte, že ste v roli terapeuta, ktorý sa jej dostane časom do gatiek, nie ste len vo friendzone, ale takisto jej robíte zadarmo terapeuta a žiadna žena nechce mať sex s niekým, kto pozná všetky jej problémy a neurózy. Nebuďte prijímateľom každého jej problému, hlavne čo sa týka iných mužov a nezamieňajte si to za dôvernosť. Je síce pekné, keď tvám verí, ale odtiaľ potiaľ.

3. Snažíte sa až priveľa

Pravdepodobne si nemyslíte a neuvedomujete, že sa snažíte až priveľa, hlavne keď ste ju ešte ešte ani nepozvali na rande. Ak robíte veci, ktoré by robil len jej frajer, napríklad niečo také ako kupovanie jej darčekov „len tak“, alebo uprednostňovanie trávenia času/písania si s ňou pred hocičím iným, tak už od friendzone ďaleko nemáte.

Kamarátstvo aj vzťah majú byť vzájomné. Žena, ktorá vás má rada ako kamaráta alebo potencionálneho partnera, pre vás spraví to isté, čo aj vy pre ňu. V hocijakom vzťahu nepožadujte od ženy menej než chcete, alebo než si zaslúžite, pretože ak to je jednostranné a ste jediný, kto sa snaží, nebude vás rešpektovať a skončili ste.

4. Bojíte sa odmietnutia

Ak už vo friendzone ste, pravdepodobne sa vám nepodarí dostať do partnerského vzťahu. Podľa experta na vzťahy Aprila Masiniho sa veľa mužov obáva odmietnutia, kvôli tomu ženu nijako nekonfrontujú a radšej sa stanú kamarátom – biednym a po nej túžiacim kamarátom, čím ničia svoju šancu, ktorú možno mali.

Byť odmietnutý na začiatku je jednoduchšie, než až keď s ňou máte nejaký vzťah, aj keď len kamarátsky. V tomto prípade máte viac čo stratiť a znášate to obaja horšie, než ak ju voláte na rande ešte ako cudzinec. Muži, ktorí si predstavujú vzťah so ženami – kamarátkami, si to robia len horším. Predstava že by ju stratili je pre nich neznesiteľná, preto sa boja prejaviť aj svoje záujmy. Stále majú nádej a dúfajú, že jedného dňa bude všetka ich snaha ocenená, no ak sa tak nestalo doteraz, tak sa to pravdepodobne už nikdy nestane.

Čo máte teda robiť? Ak to trvá už dlho a myslíte si, že ste spravili všetko, čo bolo vo vašich silách, tak sa jej to proste spýtajte. Ak povie áno, vyhrali ste, ak povie nie, tiež ste vyhrali, pretože už nemusíte strácať čas s niekým, kto o vás nemá záujem.

5. Chcete s ňou byť neustále v kontakte

Ženy odpudzujú muži, ktorí ich až príliš potrebujú. Preto na to musíte ísť pomaly. Jasné, že je pre vás nádherná, zaujímajú sa o ňu aj iní muži a cítite sa tak, že si jej pozornosť môžete získať len tak, že jej ukážete ako veľmi ste do nej zahľadený, ale tak to nefunguje. Najprv sa možno bude cítiť z toľkej pozornosti, ktorú od vás dostáva dobre (každý má rád pozornosť), no po čase to bude až otravné. Aby ste nás pochopili, tak si predstavte, že vám nejaké dievča každý deň volá preto, aby vám povedalo, ako vás ľúbi, posiela vám ľúbostné správy aj keď neodpovedáte, stále sa pýta kedy sa už uvidíte a prosí, aby ste ju ľúbili aj vy. Jasné, že vám to polichotí, no nebudete to brať nejako vážne, skôr naopak, a tak nejak to budú brať aj ženy.

6. Chováte sa ako dieťa

Vo väčšine prípadov sa aj z vyspelých mužov stávajú veľké deti, keď sa u nich zrodí záujem o dievča. Ak robíte niektoré z týchto vecí, tak sa bezpochyby chováte ako veľké dieťa. Aspoň v jej očiach určite:

  • Voláte jej XY (dosaďte hocijaké dvojciferné číslo) krát denne. Zabudnite na to, nebude s vami chodiť
  • Pýtate sa jej na to, prečo vám to nezdvihla. Budete vyzerať zúfalo
  • Prosíte ju, aby s vami šla na rande. Na to taktiež zabudnite, ak by aj šla, tak to bude len z ľútosti a budete pre ňu ten podradený
  • Prosíte, aby prišla k vám domov. Týmto jej dávate najavo, o čo vám ide a takisto zniete hrozne zúfalo
  • atď.

Ak robíte tieto veci, zabíjate všetky šance (samozrejme ak nejaké boli), že by vás mohla vidieť ako jej budúceho partnera.

7. Súhlasíte so všetkým, čo povie

Musíte byť chlap a mať svoje slovo. Nemôžete so všetkým čo povie súhlasiť len preto, aby nedošlo k výmene názorov. Nebojte sa jej povedať nie. Bude vás viac rešpektovať, nebude ju baviť byť s niekým, kto jej na všetko prikývne. Takisto si to vezmite aj z pohľadu, že s ňou už máte vzťah. Bavilo by vás stále so všetkým súhlasiť? Určite nie, preto je dobré byť úprimný hneď zo začiatku, aby ste sa v budúcnosti vyhli zbytočným nezhodám.

8. Priznáte, že k nej niečo cítite príliš skoro

Vyznávania lásky fungujú len vo filmoch, nemôžete jej hneď povedať, čo k nej cítite. Väčšinou k vám zo začiatku nič cítiť nebude. Tým, že jej vyznáte lásku ešte pred tým, než ste jej dal šancu cítiť to isté, zapríčiníte jedine to, že sa budete obaja cítiť trápne a podráždene. Nerozprávajte o svojich pocitoch, netlačte na pílu, flirtujte, smejte sa, trávte spolu čas, ukážte že ste silný a čas ukáže, či sa do vás zaľúbi. Ak nie, choďte ďalej.

9. Neustále sa ospravedlňujete

„Mrzí ma to“ si šetrite na ozaj veľké prešľapy. Nemôžere sa jej ospravedlňovať za každú blbosť. Aj keď ste možno nespravili niečo najlepšie, tak to radšej skúste nejako napraviť bez toho, aby ste sa len stále ospravedlňovali. Nech vaše skutky hovoria za vás.

10. Nepozerajte toľko porna

Záverom si však treba zastrieľať aj do vlastných radov. Keď už sme si napísali, čo friendzone je, bolo by dobré definovať aj to, čo nie je. Niektorí pseudochlapi totiž za tento fenomén skrývajú svoj neúspech u žien. „Pozval som ju na večeru, ale ona ma nepozvala k sebe, to sme akože len kamaráti?“

„Preinštaloval som jej Windows a ona mi potom nevie poslať ani jednu holú fotku, čo tie ženy vlastne ešte chcú?“ alebo „Kolegyni som pomohol nastaviť kopírku a vôbec sme si to na nej potom nerozdali“ a tak ďalej. Ak ste niečo z uvedeného niekedy povedali, vôbec to neznamená, že ste po krk v pohyblivom friendzone piesku, ale možno iba to, že ste škaredí, sprostí, nudní alebo sa jej nepáčite pre bilión iných dôvodov. A v súvislosti s tou opravou kopírky, zjavne pozeráte veľa porna. Áno, žijeme v mrchavom svete a dobe, keď to, že sa k žene správame pozorne a s rešpektom, ešte neznamená, že s nami musí skončiť v posteli. Čo už, zlatý pravek. Ale musíme rešpektovať, že aj žena môže povedať nie. A hlavne si tým nedať pošramotiť svoje krehké ego, aby sa z nás nestali zakomplexovaní tragédi, ktorí rozdeľujú ženy iba na dve skupiny – tie, ktoré nás chcú, a tie, ktoré by sme aj tak nechceli.