10 najväčších chýb, kvôli ktorým vás žena pošle do známej „friend“ zóny

4443
AP

Všetci muži (alebo aspoň väčšina) boli už aspoň raz dievčaťom odmietnutý so slovami aký je super kamarát a človek, no bohužiaľ nič viac! Tí, ktorí ste si to ešte nezažili, nebojte sa, vás to pravdepodobne niekedy čaká a neminie.

Najdesivejší príbeh, aký dokáže napísať iba krutá realita života, by bola určite hororová story, ktorá by sa končila vetou „… a potom mu povedala, že aj ona ho má rada. Ale iba ako kamaráta!“ Zježené chlpy na rukách, dych uviaznutý v hrdle a nutkanie vymeniť si nohavice za čisté zaručené!

Povieme si niečo o chybách, ktorých sa muži dopúšťajú a možno si to ani neuvedomujú.

1. Neujasnia si svoje zámery

Toto môže znieť ako samozrejmosť, no možno sú vo friendzone, lebo nikdy nenaznačili, že chcú byť niečo viac. Faktom môže teda byť, že ona ani nevie, že nechcú byť len kamaráti. Podľa psychológa Tracyho Thomasa je jeden z kľúčových bodov, ako sa do friendzone ani nedostať, ujasniť si so ženou čo ozaj chcete vo verbálnej, neverbálnej, ale aj písanej komunikácii.

Čítať
Čo o vás hovorí poloha, v ktorej spíte? Tento TEST vám to povie

Jednať priamo neznamená, že jej máte povedať: „Chcem, aby si so mnou chodila.“ Ale napríklad namiesto: „Môžeš ku mne kedykoľvek prísť.“ povedať: „Bol by som ozaj rád, keby si prišla.“ Nechcite sa o ňu usilovať až tak „agresívne“, že sa bude cítiť kvôli vašej priveľkej pozornosti až nekomfortne, no malo by byť vždy zrejmé, že sa o ňu snažíte viac, než len ako o kamarátku. Nepýtajte sa, či nechce ísť na večeru, ale zvoľ radšej niečo takéto: „Chcel by som ťa pozvať na večeru do tejto super talianskej reštaurácie. Je to miesto, ktoré sa ti podľa mňa ozaj bude páčiť. Si v piatok voľná?“

2. Dovolíte jej zdôverovať sa vám s inými chlapmi

V živote to väčšinou nebýva ako vo filmoch, teda pokiaľ nemáte ozaj veľké šťastie, čo predpokladáme, že môžeme vylúčiť. Jednoducho sa jedného dňa len tak nezobudí s tým, že všetci chalani, s ktorými kedy chodila sú kreténi, a že vy ste ten vyvolený, tá pravá láska, ktorá na ňu celý ten čas čakala. Môžete si myslieť, že len čakáte na ten správny moment, no čím viac sa s ňou spoznáte tým kamarátskym spôsobom, tým viac riskujete, že u nej skončíte vo friendzone, z ktorej už nevedie cesta von.

Vašou prácou vôbec nie je počúvať to, aké sú jej problémy s inými chlapmi – už má veľa kamarátok a kamarátov, ktorí sú práve na to. Ak si myslíte, že ste v roli terapeuta, ktorý sa jej dostane časom do gatiek, nie ste len vo friendzone, ale takisto jej robíte zadarmo terapeuta a žiadna žena nechce mať sex s niekým, kto pozná všetky jej problémy a neurózy. Nebuďte prijímateľom každého jej problému, hlavne čo sa týka iných mužov a nezamieňajte si to za dôvernosť. Je síce pekné, keď tvám verí, ale odtiaľ potiaľ.

AP