10 pracovných pozícií, vďaka ktorým určite priberiete na váhe

22081
AP

Nová štúdia, ktorú uskutočňuje spoločnosť Harris Interactive online, poukazuje, že profesie s vysokou úrovňou stresu majú vyššie percento pracovníkov, ktorí priberú nejaké to kilo navyše.

Aby sme boli úprimní, boli sme celkom prekvapení z povolaní, ktoré sme našli v tomto zozname.

1. Cestovný agent


Títo ľudia musia zo seba vynaložiť čo najväčšie úsilie, aby vyšli v ústrety svojim klientom, musia vyskúšať, plánovať a organizovať svoje cesty. Proces zahŕňa veľa nátlaku a stresu, pretože okrem potrieb klientov existujú vždy obchodné ciele, ktoré cestovné kancelárie musia dosiahnuť. Okrem toho rola zahŕňa hodiny sedenia.

2. Advokát

V tejto oblasti majú spoločné veci stres a nátlak. Jedenie kvôli úzkosti a nekontrolované porcie jedla, kvôli tomuto je táto pracovná pozícia jedna z tých, vďaka ktorej s najväčšou pravdepodobnosťou priberiete na váhe.

3. Sociálny pracovník

Rovnako ako cestovné kancelárie, aj sociálni pracovníci strávia príliš veľa hodín sedením za svojim stolom. Často jedia na stoloch a takmer nikdy nemajú príležitosť zúčastniť sa akýchkoľvek fyzických aktivít počas pracovného dňa.

4. Učiteľka

Keď počujete slovo učiteľ, čo vám najprv príde na myseľ? Osoba sediaca pri stole, nie? Učitelia niekedy sedia na stoloch počas prednášok a tiež robia všetku administratívnu prácu pri ktorej sedia: príprava na hodiny, triedenie, kontrola dochádzky atď.

5. Umelec, dizajnér a architekt

Tieto povolania idú ruka v ruke s flexibilným pracovným časom a nezávislou prácou. Keďže sa takíto profesionáli väčšinou spoliehajú na tvorivosť a inšpiráciu, nemusia dodržiavať prísne harmonogramy. To isté platí pre jedlo. Jedia, kedy chcú, a počas práce tiež len sedia.

AP