18 skvelých vynálezov pre deti, ktoré boli v skutočnosti vytvorené pre dospelých

Všetci rodi­čia vedia, že sta­rost­li­vosť o malé dieťa je asi naj­ťaž­šia čin­nosť v ich živote. Aj keď teraz exis­tujú mnohé „zlep­šo­váky“, o kto­rých naše mamy či staré mamy ani nechy­ro­vali, tak sa stále nedá tvr­diť, že by sta­rost­li­vosť o dieťa bola ľahká čin­nosť. Aj preto sú novinky a nové „vychy­távky“ v tomto seg­mente také obľú­bené. Pozri sa teraz na pre­hľad 18 vyná­le­zov, ktoré dokážu rodi­čom uľah­čiť ich náročnú, no súčasne aj radostnú sta­rost­li­vosť o svojho drob­čeka.

[hana-code-insert name=’Reklama_inline_1′ /]

#18. Osvetlené gule

S týmito loptičkami nebudú mať vaše deti strach z tmy, či už počas zaspávania alebo nočného výletu na toaletu.

#17. Inteligentná prebaľovacia podložka

Tento malý matrac je schopný odmerať hmotnosť aj výšku vášho dieťaťa, jeho potravinový plán a celkovú každodennú rutinu. Všetky tieto veci môžete kontrolovať pomocou inteligentného telefónu.

#16. Super kompaktný kočiar

Na prvý pohľad to vyzerá ako každý iný kočiar, no tento môžete skutočne zložiť do tak kompaktného malého balíčka, že sa zmestí do batohu. Váži len štyri kilogramy a vyslúžil si označenie za najkompaktnejší kočiar, aký bol kedy vyrobený.

[hana-code-insert name=’Reklama_inline_2′ /]

#15. Prekladateľ plaču vášho dieťaťa

Tlmočník plaču vášho dieťaťa môže ponúknuť štyri možné odpovede na to, prečo vaše novonarodené dieťa plače – a odpoveď, ktorú dostanete má mieru presnosti 92% – vrátane hladu, bolesti, únavy, alebo preto, že on / ona potrebuje prebaliť. Postupom času sa stáva menej presným, no aj za štyri mesiace má ešte mieru presnosti 77%. Pri vývoji aplikácie analyzovali jeho tvorcovia 200.000 nahrávok novorodencov.

#14. Samozahrievacia fľaša

Táto fľaša vám umožní ohriať nápoj svojho dieťaťa kdekoľvek, bez elektrických káblov a dokáže to za menej, ako štyri minúty. Maximálna teplota môže dosiahnuť 37 °С.

#13. Bezpečnostný náramok

Stratiť dieťa je nočnou morou každého rodiča. Ale táto eventualita sa vďaka tomuto náramku nebude zdať až taká hrozivá. Podobne ako náramkové hodinky, aj tento je prepojený so smartphone aplikáciou, ktorá pomôže určiť polohu vášho dieťaťa. Ak sa vaše dieťa dostane mimo dosahu tejto aplikácie, ten odošle varovný signál.

[hana-code-insert name=’Reklama_inline_3′ /]

#12. Nalepovací teplomer

Táto nálepka vám umožní kontrolovať teplotu vášho dieťaťa počas choroby bez toho, aby ste museli narušiť ich spánok alebo ich nútiť sedieť. Lepí sa priamo na kožu a meria teplotu s veľkou presnosťou. V prípade zvýšenia teploty dieťaťa, budú rodičia upozornení prostredníctvom sprievodnej smartphone aplikácie, ktorá tiež ukladá všetky zmeny teploty, ku ktorým dochádza.

#11. Inteligentná zubná kefka

Táto kefka na zuby sa pripojí do vášho smartphonu pomocou Bluetooth. Vizualizuje každý pohyb ním vyrobený v 3D. Zakaždým, keď vaše dieťa urobí správny ťah, získava body a dokonca aj ceny, čím premeníte čistenie zubov na zábavnú hru.

#10. Chrániče kolien

Pre dojčatá, ktoré robia svoje prvé kroky, je svet plný nebezpečenstva, a to od ostrých kameňov či hrubých kobercov. Tieto chrániče pomáhajú ochrániť citlivú pokožku vášho dieťaťa pred modrinami a škrabancami.