8 najjedovatejších zabijakov sa na našej planéte. Poznáte ich?

Obyvatelia zvieracej ríše tu boli oveľa skôr ako my, ľudia. Ich pud sebazáchovy im pomohol vyvinúť svoje obranné schopnosti takmer k dokonalosti. Vo svojom svete sa dokážu uchrániť pred predátormi a zároveň si nájsť potravu.

Dnes vám chceme predstaviť niektoré najjedovatejšie tvory našej planéty. Ľudia by bez svojich fyzických zbraní, ako sú pušky, nože alebo palice nemali vôbec šancu na prežitie v súboji s niektorými z nich.

Matka Príroda predstavuje svet veľmi krutý a neľútostný. Prakticky platí „zabi, alebo budeš zabitý.“ Ale práve vďaka tomu si vie udržať rovnováhu medzi narodenými a zosnulými zvieratami aj rastlinami.

Obyvatelia živočíšnej, ale aj rastlinnej ríše si vďaka evolúcii vytvorili obranné mechanizmy a prostriedky pre získavanie potravy. Niekedy sú to ostré zuby a pazúry, inokedy je pred nimi potreba použiť trochu jedu. A my vám dnes niekoľko takých najjedovatejších živočíchov našej planéty predstavíme.

Zaujíma vás, ktorý z mäkkýšov má tak silný jed, že jeho jediná kvapka by dokázala zabiť až 20 ľudí? Pokračujte na nasledujúcu stranu!