9 tajomstiev pre dokonalý spánok v lietadle

Ľudia, ktorí môžu zaspať v lietadle, majú šťastie. Väčšina z nás to v nepohodlnej polohe a medzi cudzími ľuďmi ani nedokáže.

Dozvedeli sme sa nejaké triky od skúsených cestujúcich a prezradíme vám, ako si môžete dobre oddýchnuť v lietadle.

1. Najlepší čas na let je v noci

Je skvelé, ak si môžete vybrať čas letu, počas ktorého obvykle spíte. Zobuďte sa 2-3 hodiny skôr noc predtým, aby ste rýchlejšie zaspali na palube.

2. Najlepšie dni na let sú utorok a streda

Ak chcete menej cestujúcich a viac miesta, vyberte si nepopulárne dni: spravidla utorky a stredy. Piatky a všetky dni pred dovolenkami sú najviac zaťažené.

3. Perfektné sedadlo je pri okne

Pokúste sa vždy vybrať sedadlo pri okne, aby ste si mohli oprieť hlavu o stenu a nebude vás obťažovať váš prísediaci, ktorý bude chodiť na toaletu. Vyhýbajte sa sedadlám v prázdnom rade. Tam je veľa priestoru pre nohy, ale také sedadlá sú bežne vyhradené pre rodiny s malými deťmi. Sedadlo pri toalete tiež nie je dobrou voľbou.

4. Nakloňte zadnú časť sedadla na maximum

Ak chcete mať dobrý spánok, sklopte zadnú časť sedadla čo najviac – jednoducho sa uistite, že osobe, ktorá je za vami, to nevadí. Hodiny sedenia v pravom uhle môžu spôsobiť bolesti v páse, zatiaľ čo spanie s hlavou spočívajúcou na stole alebo na zadnej časti sedadla vpredu je zlé pre krk a chrbticu.