9 tajomstiev známych letísk, ktoré by mal vedieť každý cestujúci

5439
AP

Letisko je prvá vec, ktorú vidíte pri príchode do novej krajiny, a hneď je tu toho veľa, čo by ste si mohli pozrieť. Moderné letiská vám nielen pomáhajú dostať sa z bodu A do B: často ponúkajú široký výber lacnej alebo dokonca bezplatnej zábavy pre cestujúcich.

Radi by sme sa s vami podelili o niekoľkých užitočných funkcií letísk z celého sveta – a poskytnúť aj niektoré užitočné rady. Radíme vám, prečítať si to až do konca!

Hongkong – medzinárodné letisko

Na tomto letisku sa koná množstvo bezplatných výstav a to nielen počas leta. Ponúka tiež interaktívne zájazdy pre deti i dospelých. Hlavnou atrakciou je UA IMAX Theatre. Toto kino má najväčšiu obrazovku v Hongkongu a 350 miest na sedenie, zobrazuje filmy v 2D aj 3D kvalite. Vstupenka stojí asi 10 dolárov.

2. Letisko Kloten, Zürich

Letisko Kloten je jedným z najrušnejších stredísk v Európe a dáva návštevníkom možnosť vidieť letecké výlety z iného uhla. Ponúka výlety so sprievodcom, ktoré vám umožnia vidieť všetky letiská. Okrem toho vás skúsení sprievodcovia dovedú k „tajným“ miestam Klotenu a povedia vám, ako Švajčiari zvládajú takéto obrovské letisko. Náklady na prehliadku sú 10 CHF, značné zľavy pre skupiny a bez poplatku pre deti.

Čítať
Moja prababička sa riadila týmito radami a dožila sa takmer 100 rokov. Pozrite sa na 15 vecí, ktoré dodržiavala

3. Medzinárodné letisko Changi, Singapur

Changi je na vrchole zoznamu najlepších letísk na svete. Môžete tu zažiť jedinečnú atmosféru regiónu: botanické záhrady, slnečnice, kaktusy a orchideové záhrady, rybníček s exotickými rybami a motýľová záhrada. Na streche je bazén a bublinková vaňa s nádherným výhľadom. Na dvoch termináloch sú k dispozícii bezplatné kiná. Internetová stránka letiska má pohodlného sprievodcu s aktivitami na akýkoľvek čas pobytu.

4. Medzinárodné letisko Incheon, Soul

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt incheon airport

Jedno z najexotickejších letísk sveta ponúka veľa druhov zábavy pre cestujúcich. Môžete sa zoznámiť s miestnou kultúrou, a to aj vtedy, keď len prechádzate a južnú Kóreu neplánujete navštíviť. Nájdete tu tradičné remeslá ktoré vás aj naučia. Môžete si vypočuť miestnu hudbu a zažiť kórejské rituály – a to všetko zadarmo. A úplná topka týchto atrakcií je klzisko pre celú rodinu.

AP