9 tajomstiev známych letísk, ktoré by mal vedieť každý cestujúci

5415
AP

Letisko je prvá vec, ktorú vidíte pri príchode do novej krajiny, a hneď je tu toho veľa, čo by ste si mohli pozrieť. Moderné letiská vám nielen pomáhajú dostať sa z bodu A do B: často ponúkajú široký výber lacnej alebo dokonca bezplatnej zábavy pre cestujúcich.

Radi by sme sa s vami podelili o niekoľkých užitočných funkcií letísk z celého sveta – a poskytnúť aj niektoré užitočné rady. Radíme vám, prečítať si to až do konca!

Hongkong – medzinárodné letisko

Na tomto letisku sa koná množstvo bezplatných výstav a to nielen počas leta. Ponúka tiež interaktívne zájazdy pre deti i dospelých. Hlavnou atrakciou je UA IMAX Theatre. Toto kino má najväčšiu obrazovku v Hongkongu a 350 miest na sedenie, zobrazuje filmy v 2D aj 3D kvalite. Vstupenka stojí asi 10 dolárov.

2. Letisko Kloten, Zürich

Letisko Kloten je jedným z najrušnejších stredísk v Európe a dáva návštevníkom možnosť vidieť letecké výlety z iného uhla. Ponúka výlety so sprievodcom, ktoré vám umožnia vidieť všetky letiská. Okrem toho vás skúsení sprievodcovia dovedú k „tajným“ miestam Klotenu a povedia vám, ako Švajčiari zvládajú takéto obrovské letisko. Náklady na prehliadku sú 10 CHF, značné zľavy pre skupiny a bez poplatku pre deti.

Čítať
Seriál Priatelia a 20 faktov, ktoré ste určite nevedeli!

3. Medzinárodné letisko Changi, Singapur

Changi je na vrchole zoznamu najlepších letísk na svete. Môžete tu zažiť jedinečnú atmosféru regiónu: botanické záhrady, slnečnice, kaktusy a orchideové záhrady, rybníček s exotickými rybami a motýľová záhrada. Na streche je bazén a bublinková vaňa s nádherným výhľadom. Na dvoch termináloch sú k dispozícii bezplatné kiná. Internetová stránka letiska má pohodlného sprievodcu s aktivitami na akýkoľvek čas pobytu.

4. Medzinárodné letisko Incheon, Soul

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt incheon airport

Jedno z najexotickejších letísk sveta ponúka veľa druhov zábavy pre cestujúcich. Môžete sa zoznámiť s miestnou kultúrou, a to aj vtedy, keď len prechádzate a južnú Kóreu neplánujete navštíviť. Nájdete tu tradičné remeslá ktoré vás aj naučia. Môžete si vypočuť miestnu hudbu a zažiť kórejské rituály – a to všetko zadarmo. A úplná topka týchto atrakcií je klzisko pre celú rodinu.

AP