Príbeh na zamyslenie: „Chcela som sa rozviesť s mojim mužom, ale matka mi povedala slová, ktoré ma hlboko zasiahli.“

Rozvod je veľmi smutná záležitosť – trauma, ktoré sa nedá riešiť správne, vždy je to dosť bolestivé. Ľudia, ktorí prežívajú túto etapu života, sú v ohrození – fyzicky aj psychicky.

Bohužiaľ (vďakabohu), rozviesť sa je vo väčšine prípadov a v dnešnej dobe ľahké. Preto existuje veľa slobodných matiek, ktoré postupne klesajú na spoločenské dno.

Pred vami je list ženy, ktorá sa rozhodla rozviesť, ale potom svoje rozhodnutie zmenila. Prečítajte si ho aj vy a zistite, čo sa stalo. Možno aj vám slová ženy pomôžu znovu nadviazať vzťah s človekom, ktorého ste už odpísali.

Príbeh o zachránení manželstva:

Moment, ktorý nastal v ten deň, som oddiaľovala, čo to len šlo. Deň, kedy môj muž Peter odišiel do práce, zbalila som veci, a aj so synom sa rozhodla odísť k mojim rodičom. Tí nás prijali a sľúbili mi pomoc v tejto neľahkej chvíli.

„Ale ešte než sa rozhodneš pre definitívny koniec manželstva, splň mi túto prosbu,“ povedala mi matka. Položila na stôl papier, uprostred urobila čiaru a vyzvala ma, aby som do prvého stĺpca napísala zoznam vecí, ktoré mi na Petrovi vadia a sú dôvodom, prečo už s ním nedokážem ďalej žiť.

Čo žene presne vadilo? Pokračujte na nasledujúcu stranu->