Na toto by ste si mali spomenúť, keď si budete chcieť oholiť chĺpky na intímnych partiách

15126
Čítať
Fitness blogerka sa rok neholila: "Chcem, aby sa za seba nikto nehanbil," tvrdí

Gynekológovia stále odporúčajú, aby si ženy holili svoje intímne partie, pretože tým zabránia akýmkoľvek infekciám a pohlavne prenosným chorobám.

No baktérie, ktoré zostávajú práve v chĺpkoch, môžu spôsobiť nepríjemné ochorenie. Ak uprednostňujete holenie, mali by ste si tento článok prečítať až do konca.

AP

Pokožka v intímnej oblasti je veľmi citlivá a vyžaduje si dôkladnú starostlivosť. Pri zbavovaní chĺpkov si častokrát vyberieme práve ich oholenie, ale nebezpečenstvo vám nehrozí, ani keď ich necháte rásť.

Podráždená koža prispieva k šíreniu baktérií prostredníctvom rezov, ktoré vstupujú priamo do krvi. Pocit podráždenej pokožky tiež vyvoláva nepohodlie a ani na pohľad to nevyzerá veľmi pôvabne.

Keď sa už rozhodnete pre holenie, mali by ste prijať preventívne opatrenia s cieľom zabrániť začervenaniu a svrbeniu kože.

Ponúkame vám tipy, ako sa tomu vyhnúť:

Holenie intímnych partií by malo prebiehať v dopoludňajších hodinách najlepšie 30 minút po prebudení. Po nočnom spánku sa pod kožou hromadí voda, vzniká menší opuch a to bráni dokonalému oholeniu chĺpkov. Ak to robíte vo večerných hodinách, výsledok holenia bude nedostatočne hladký z rovnakého dôvodu.

Urobte si zjemňujúci peeling z kávy alebo cukru pred a po holení. Dočkáte sa prekvapivo hladkej kože bez zbytočného podráždenia.

6

Namiesto peny či krému na holenie použite obyčajný balzam na vlasy. Neexistuje lepší prostriedok proti podráždeniu. Vďaka svojej konzistencii, je vhodný svojou jemnosťou a poskytne vám dokonalé oholenie.

Čítať
Mysleli ste si, že je močenie do vane zlé? Tak to ste na omyle. Vedci teraz prišli so šokujúcou pravdou
AP