Toto sa stane, keď namočíte vaše nohy do octu! Zázračné tipy na jeho využitie

6795
Čítať
Geniálne tipy, ako využiť ocot vo vašej domácnosti! Áno, dá sa využiť aj miesto aviváže!

Ocot je a bol už po celé stáročia v domácnosti a kuchyni používaný pre rad rôznych účelov. Ide aj o starobylý ľudový liek, ktorý sa kedysi používal ako záchranné riešenie mnohých zdravotných komplikácií. Niektoré štúdie dokonca potvrdzujú, že má rad blahodarných účinkov na ľudské zdravie.

Jablčný ocot tiež pomáha pri chudnutí, reguluje hladinu cukru v krvi a pomáha pri liečbe cukrovky druhého typu. Oplatí sa preto mať jablčný ocot doma vždy po ruke. My vám navyše dnes ukážeme ešte ďalších 15 zázračných spôsobov, ako ocot vo svoj prospech využiť.

AP

#15. Proti bolesti v krku

Zmiešajte 1/4 šálky jablčného octu a 1 šálku teplej vody. Táto zmes je užitočné kloktadlo. Použite ho včas, teda už pri najmenšom náznaku chorobe – všetky škodlivé baktérie v ústach budú nemilosrdne zničené.

#14. Pálenie záhy

Počas 1 hodiny kloktajte jablčný ocot s trochou vody. Pálenie záhy veľmi zmierni.

#13. Proti prekrveniu nosovej sliznice

Ak máte pocit upchatého nosa, alebo vám z neho neustále tečie, vypite pohár vody s jednou lyžicou jablčného octu. Ocot obsahuje vitamíny A, B1, B2, B6, C a kyselinu octovú, kyselinu jablčnú, kyselinu mliečnu a kyselinu citrónovú. Tieto látky uvoľňujú hlieny.

#12. Proti lupinám

Jablčný ocot posilňuje vlasy, robí ich sviežimi a lesklými. A navyše ocot zničí lupiny! Zmiešajte 1/4 šálky octu s 1/4 šálkou vody a naneste do vlasov. Ponechajte po dobu 15 minút. Potom opláchnite bežným spôsobom.

#11. Proti kŕčom

Kŕče sú často odrazom toho, že máme nedostatok draslíka. Preto zmiešajte 2 lyžice octu a 1 lyžicu medu s pohárom teplej vody. Vznikne vám domáci liek proti kŕčom.

#10. Proti svrbeniu

Máte na pokožke nejaké svrbivé miesto? Naneste pomocou vatového tampónu presne na tieto miesta trochu octu. Neutralizuje a má antibakteriálne účinky.

#9. Proti bradaviciam

Niektoré bradavice možno naozaj odstrániť každodennou aplikáciou jablčného octu.

Čítať
Chcete mať dlhé vlasy za chvíľku? 10 trikov, ktoré vám vrátia dlhé vlasy späť
AP