Toto sa stane, ak prestanete jesť mäso: Vaše telo zareaguje veľmi rýchlo!

#7. Zníži sa riziko zápalov vo vašom tele

Syry, mlieko a samotné mäso podporujú v ľudskom tele rôzne druhy zápalov. Nie tie, ktoré vznikajú po zraneniach alebo operáciách. Tie sú v takýchto prípadoch úplnou samozrejmosťou. Mäsitá strava pomáha udržať v tele chronické zápaly aj niekoľko mesiacov, ba až rokov. Vegetariánstvo naopak obsahuje potraviny, ktoré majú protizápalové účinky. Štúdie preukázali, že ľudia, ktorí konzumujú výhradne rastlinnú stravu, majú v tele niekoľkonásobne nižšie hladiny CRP proteínu (indikátor zápalových ochorení).

#6. Zníži sa váš cholesterol

Zvýšený cholesterol je strašiakom 21. storočia. Nielen USA, ale aj Slovensko už pociťuje čoraz častejšie problémy so zvýšeným cholesterolom. Hnacou silou zlých výsledkov je pritom častá konzumácia syrov, hydiny a iných živočíšnych výrobkov. Podľa výskumov dokáže rastlinná strava znížiť hodnoty cholesterolu v krvi až o 35%, čo je porovnateľné číslo s farmaceutickými výrobkami. Navyše obsahuje množstvo vlákniny, ktorá je ďalšou účinnou zbraňou pri súboji so zvýšenými hodnotami cholesterolu.

[hana-code-insert name=’Reklama_inline_1′ /]

#5. Podporíte svoje mikroorganizmy

Ľudské telo sa skladá z miliárd mikroorganizmov po celom našom tele. Tieto mikroorganizmy majú pre organizmus rôzny význam. Pomáhajú tráviť prijatú potravu, produkujú rôzne živiny, posilňujú náš imunitný systém atď. Podľa štúdií pomáhajú aj pri prevencii pred rôznymi chorobami. A práve rastlinná strava pomáha týmto mikroorganizmom v ich práci. Najviac vplýva práve na mikroorganizmy pôsobiace v tráviacom trakte. Naopak príliš častá mäsitá strava vášmu tráviacemu traktu veľmi priťaží.

1
2