Už ste niekedy čistili práčku? Máme pre vás podrobný NÁVOD

25680
Čítať
12 skvelých trikov, ako vyčistiť miesta, pri ktorých ste to už skoro vzdali

Čistá práčka zaručuje čisté prádlo. Správne by ste ju mali čistiť každý mesiac, ale kto z nás to robí?

Lenže špinavý stroj nikdy nemôže vyprať bielizeň skutočne dočista.

AP

Položili ste si niekedy otázku, kam mizne všetka tá špina z oblečenia, keď sa vyperie? Iste, časť odtečie do odpadu, ale rozhodne nie všetko. Zvyšok sa usadzuje vo vnútri práčky a s ňou aj zvyšky pracieho prášku a aviváže. Nielen v bubne, ale v odtokovej hadici a na ďalších miestach. A špinavý stroj nikdy nemôže vyprať bielizeň skutočne dočista. To napokon tvrdí aj veľa televíznych reklám, ktoré sa v poslednej dobe vyrojili.

To však nie je jediný problém, ktoré práčky majú. Moderné prístroje sú veľmi náchylné na plesne, a to najmä v prípade, že máte doma vysokú vlhkosť. Plesne vedú k zápachom, ako v samotnom prístroji, tak aj na vašom oblečení. Aby bielizeň voňala a práčka dobre prala, treba sa o ňu starať.

Ako často čistiť?

Aj keď väčšina výrobcov odporúča čistiť prístroj raz za mesiac, rýchlym prieskumom medzi priateľmi a známymi zistíte, že to robí len málokto. Ďaleko skôr nájdete ľudí, ktorí práčku nečistili niekoľko rokov. Postup je dôležitý najmä v prípade, že práčka už zapácha a nepomáha utretie bubna ani najteplejší program. Niektorí naopak čistia práčku častejšie, než je nutné, našťastie väčšinu práce odvedú práčky samé.

A čím vlastne? Pokračujte!

Čítať
13 úžasných lajfhekov ohľadom ČISTENIA, ktoré by ste mali poznať všetci

AP