Už ste niekedy čistili práčku? Máme pre vás podrobný NÁVOD

Položili ste si niekedy otázku, kam mizne všetka tá špina z oblečenia, keď sa vyperie? Iste, časť odtečie do odpadu, ale rozhodne nie všetko. Zvyšok sa usadzuje vo vnútri práčky a s ňou aj zvyšky pracieho prášku a aviváže. Nielen v bubne, ale v odtokovej hadici a na ďalších miestach. A špinavý stroj nikdy nemôže vyprať bielizeň skutočne dočista. To napokon tvrdí aj veľa televíznych reklám, ktoré sa v poslednej dobe vyrojili.

[hana-code-insert name=’Reklama_inline_1′ /]

To však nie je jediný problém, ktoré práčky majú. Moderné prístroje sú veľmi náchylné na plesne, a to najmä v prípade, že máte doma vysokú vlhkosť. Plesne vedú k zápachom, ako v samotnom prístroji, tak aj na vašom oblečení. Aby bielizeň voňala a práčka dobre prala, treba sa o ňu starať.

Ako často čistiť?

Aj keď väčšina výrobcov odporúča čistiť prístroj raz za mesiac, rýchlym prieskumom medzi priateľmi a známymi zistíte, že to robí len málokto. Ďaleko skôr nájdete ľudí, ktorí práčku nečistili niekoľko rokov. Postup je dôležitý najmä v prípade, že práčka už zapácha a nepomáha utretie bubna ani najteplejší program. Niektorí naopak čistia práčku častejšie, než je nutné, našťastie väčšinu práce odvedú práčky samé.

A čím vlastne? Pokračujte!