Začarujte si dnes aj vy ako HARRY POTTER! Ako aktivovať SKRYTÉ KÚZLA Harryho Pottera pri 20. výročí od uvedenia prvého diela na trh?

V tento deň je tomu presne 20 rokov, kedy bola uvedená prvá časť Harryho Pottera, konkrétne Harry Potter a Kameň mudrcov. Ste zvedaví, ako sa zainteresovaní tento čarovný deň rozhodli osláviť?

Ak chcete označiť dve desaťročia od chvíle, kedy sa Harry prvýkrát stretol s triediacim klobúkom vo veľkej hale v Rokforte, sociálna sieť predstavila ďalšiu funkciu na krátkodobé využitie: umožňuje vám interaktívne kúzla s aktualizáciami statusu.

Použitím ktoréhokoľvek z termínov ako Harry Potter, Gryffindor, Ravenclaw, Hufflepuff alebo Slytherin (názvy fakúlt v originále), bude v aktualizácii stavu zobrazená animácia prútika, ktorá odovzdáva kúzlo.

Po uverejnení statusu, sa slová zvýraznia inou farbou – každý názov fakulty sa zobrazí s ich typickou farbou. Môžete tiež znova kliknúť na slovo, aby ste toto kúzlo zopakovali, zatiaľ čo funkcia funguje aj v rámci komentárov.

Táto funkcia bola predstavená 20 rokov odo dňa, keď bol prvýkrát uvedený do predaja Harry Potter a Kameň mudrcov, 26. júna 1997.

Facebook však nie je jediný, kde si môžete takýmto spôsobom začarovať. Pomocou hashtagu #HarryPotter20 na Twitteri sa zobrazí špeciálna Twitter emoji.

Ak používate telefón s Androidom, môžete tiež aktivovať určité funkcie pomocou kúzel Harryho Pottera a povedať „Lumos“, „Nox“ alebo „Silencio“ asistentovi Google, aby ste aktivovali fakľu alebo zapli tichý režim.