Zázrak menom jedlá sóda – 27 spôsobov použitia pre domácnosť a vaše zdravie

6814
AP

Použitie jedlej sódy je neuveriteľné jednoduché a praktické. Možno z nej vytvoriť čistiaci roztok, ktorý pohlcuje pachy, či čistiacu pastu alebo ju použiť aj bez vody. Krása jedlej sódy je v jej šetrnosti a zároveň veľkej sile.

Jedlá sóda má neuveriteľný záber. Veľmi odporúčame ju mať vždy doma, alebo na cestách, pretože ju využijete v nesmiernom množstve situácií. Konkrétne v 27 situáciách, ktoré sme Vám spísali:

Jedlá sóda pre zdravie

1. Čistenie zubov

Zubná pasta vyrobená z jedlej sódy a 3% peroxidu vodíka je skvelou náhradou ku kupovanej paste bez fluóru. Môžete tiež len nasypať jedlú sódu na kefku s bežnou pastou, aby ste dosiahli lepšie výsledky. Jedlá sóda je však natoľko silná, že by ste sa mali vyhnúť každodennému používaniu.

Viete, že jedlú sódu používajú aj profesionálni zubári? A to z rovnakých dôvodov, aké tu uvádzame.

2. Svieži dych

Nasypte čajovú lyžičku do pol hrnčeka vody a zamiešajte. Zmes pretrepte v ústach a kloktajte. Potom ústa vypláchnite vodou. Všetky pachy sú neutralizované, nie len prekryté.

3. Starostlivosť o strojčeky a iné ústne aparáty

Namočte je v zmesi dvoch lyžičiek sódy bikarbóny rozpustenej v pohári teplej vody. Jedlá sóda pomáha odlepeniu čiastočiek jedla a neutralizuje pachy. Aparáty môžete aj pomocou jedlej sódy a kefky jednoducho vyčistiť.

4. Jedlá sóda ako peeling

Vyrobte si pastu z 3 dielov jedlej sódy a 1 dielu vody. S touto pastou jemne masírujte kožu krúživými pohybmi. Táto pasta je tak šetrná, že ju môžete používať denne.

5. Dezodorant

Pastu, či prášok môžete použiť aj na Vaše podpazušie pre neutralizáciu telesného pachu.

6. Pálenie záhy

O tomto už asi počul každý. Jedlá sóda je instantný pomocník pri pálení záhy. Dávkovanie v tomto prípade nájdete na obale.

7. Pomocník pri poštípaní hmyzom a svrbeniu

Pri poštípaní hmyzom opäť použijeme pastu z jedlej sódy, ktorú natrieme na postihnuté miesto.

8. Mydlo

Namiesto mydla môžeme použiť opäť pastu z jedlej sódy, teda 3 diely sódy a 1 diel vody, či môžeme vodu nahradiť jemným tekutým mydlom.

AP