Bambucké maslo
Výhody: Protizápalové účinky, proti svrbeniu.
Bambucké maslo je zložkou v mnohých prípravkoch na čistenie pleti. Pokožku účinne hydratuje, pretože obsahuje mastné kyseliny. Tieto živiny majú upokojujúci a protizápalový účinok pre našu kožu. Dokonca sa má za to, že bambucké maslo je najúčinnejšie pre liečbu ekzému.
V rámci klinických štúdií bolo preukázané, že po podávaní tohto masla boli výsledky znateľné už za dva týždne.
Sója
Výhody: Inhibuje pigmentáciu, zlepšuje produkciu kolagénu.
Sójové bôby obsahujú rôzne chemikálie na báze rastlín, ktoré ovplyvňujú kožu. Medzi nimi sú antioxidanty, mastné kyseliny a izoflavóny. Strukoviny tiež produkujú estrogény alebo fytoestrogény, ktoré zlepšujú kožné stavy súvisiace s menopauzou.
Jedným z dôvodov, prečo sa domnievame, že sa ženská pleť pri menopauze zhoršuje, je zníženie estrogénu. Ukázalo sa, že topické estrogény pomáhajú znižovať pigmentáciu vyvolanú UV a môžu zlepšiť syntézu kolagénu. Sója nebude ponúkať tak silné výsledky ako retinoidy, ale je to ďalšia možnosť pre ľudí, ktorí sa snažia túto situáciu riešiť. Izoflavóny v sóji tiež ponúkajú ochranu pred slnkom.
Čajovníkový olej
Výhody: Anti-mikrobiálne
Bylinný liek získaný z listov čajovníka má antimikrobiálne a protizápalové účinky, ktoré pomáhajú v boji s radom baktérií a húb. Skutočnosť, že olej z tea tree pomáha v boji proti baktériám poháňaným akné znamená, že môže pomôcť znížiť zápalové typy škvŕn – od jemných pľuzgierov až po zápalové ružové „pupáky“. Lokálna liečba však nemá veľký účinok proti hlbokému cystickému akné.