Potrebujete zlepšiť svoju PLEŤ? Toto je šesť najlepších prírodných surovín, s ktorými to dosiahnete

Potraviny na zdravú pleť
Potraviny na zdravú pleť

To, čo jeme a pijeme, neovplyvňuje len našu hmotnosť či náladu, ale aj kvalitu pleti. Napríklad červené víno pomáha chrániť pokožku pred poškodením slnkom. Pleti pomáha aj čokoláda s vysokým podielom kakaa, granátové jablko či zelený čaj.

Správna starostlivosť o pleť zahŕňa 3 základné kroky – odlíčenie a čistenie, tonizácia, hydratácia. Pre dosiahnutie želaných účinkov je potrebné nájsť si každý deň pár minút ráno aj večer a vedieť, aké produkty používať. Vaša pleť sa vám za to poďakuje.

Najlepšie suroviny na pleť

Kokosový olej

Výhody: Hydratácia, protizápalové účinky.

Nedávny výskum ukazuje, že panenský kokosový olej potláča niektoré prirodzené zápalové procesy v tele a zároveň pokožku vyživuje. Mnoho ľudí miluje produkty z kokosového oleja, ktoré pomáhajú bojovať proti suchým alebo svrbiacim kožným ochoreniam, ako sú ekzémy a lupienka. Odporúčame pokožku ošetrovať kokosovým olejom každý večer pred spánkom, nenechávať ho však vždy pôsobiť počas celej noci.

Zelený čaj

Výhody: Ochrana pred slnkom, proti starnutiu.

Spojenie medzi pitím zeleného čaju a zlepšeným zdravotným stavom je preukázané už niekoľko rokov, ale môže tiež pomôcť vašej pleti. Zelený čaj má dobré výsledky, pokiaľ ide o ochranu pred fotoprotekciou a proti starnutiu. Tzv. polyfenoly v zelenom čaji majú antioxidačné vlastnosti a upokojujúce schopnosti, ktoré pomáhajú liečiť pokožku poškodenú slnkom.

Zelený čaj na pleť

Ovsené vločky

Výhody: Protizápalové účinky, úľava od ekzému.

Ovsené vločky obsahujú protizápalové látky nazývané avenanthramidy. Majú tiež hydratačné beta glukány a škroby. Z toho dôvodu sú ovsené kúpele tak účinné proti ekzémom a vyrážkam.