Vzťahy 6 Tipov od psychológov z Harvardu, ktorí zistili, ako vychovať “Dobré” deti

6 Tipov od psychológov z Harvardu, ktorí zistili, ako vychovať “Dobré” deti

1207
0

Ako vychovať “dobré” dieťa? Aby nedrogovalo, nepilo a malo našliapnuté na úspech v živote? Túto otázku si položili harvardskí psychológovia a pustili sa do skúmania, ktoré výchovné tipy sú tie naj. Radi by sme sa s vami podelili o tieto rady ohľadom starostlivosti o vaše dieťa a jeho výchove, ktoré prišli priamo od odborníkov z Harvardskej univerzity.

Trávte čas so svojimi deťmi

Znie to banálne, však? Napriek tomu je to základ celej výchovy. Podľa expertov na ľudské duše, by ste mali s deťmi pravidelne tráviť čas, zaujímať sa o ich koníčky i problémy a čo je najdôležitejšie, naozaj im načúvať. Nielen, že sa dozviete mnohé o unikátnej osobnosti vášho syna či dcéry, ale vaše správanie im dá príklad ako sa starať a zaujímať o ostatných.

Vždy povedzte svojmu dieťaťu, čo pre vás znamená

Podľa výskumu uskutočneného psychológmi, mnohé deti nevedia, že sú najdôležitejšou osobou pre svojich rodičov. Oni skutočne potrebujú počuť takéto slová. Nezabudnite im to hovoriť, aby sa vaše dieťa mohlo cítiť v bezpečí, milované a cenené.

Ukážte deťom, že problémy sa majú riešiť a nemá sa od nich utekať

Predstavte si, že vaše dieťa chce skončiť napríklad s futbalom. Namiesto toho, aby ste len kývli hlavou a hľadali okamžite iný koníček, požiadajte dieťa, aby vám vysvetlilo, prečo chce z tímu odísť. Nezabudnite mu pripomenúť povinnosti voči spoluhráčom. Ak na svojom názore trvá a podloží ho argumentami, pomôžte mu nájsť hobby, ktoré bude to pravé orechové.

Trénujte vaše deti, aby vám s niečím pomohli každý deň a ukážte im, že ste za to vďační

Výskum ukazuje, že ľudia, ktorí sú zvyknutí vyjadriť svoju vďačnosť, dokážu skôr súcitiť s druhými, sú viac štedrí a radi pomáhajú. Takže stojí za to rozvíjať každodenné aktivity, s ktorými môže vaše dieťa pomôcť doma, za ktoré im môžete poďakovať v každej fáze dňa. Psychológovia tiež odporúčajú odmeniť deti za skutočné prejavy lásky a úsilia, ktoré vám pomohli.

[dalsia_strana_text]