Ako jednoducho odstránite zubný kameň? Poznáme starý babský recept

Ako odstrániť zubný kameň
Ako odstrániť zubný kameň

Zubný kameň je hnedo-žltý vápenatý materiál, ktorý máme na povrchu zubov. Hromadenie zubného kameňa smeruje k zápalu ďasien. Ak si zuby neumývame správne, usadíme si na nich povlak. To je vrstva, ktorá je takmer neviditeľná a obsahuje škodlivé baktérie. Zlikvidujeme ho iba správnym čistením chrupu so zubnou kefkou.

Jediný spôsob, ako sa tomu vyhnúť, je čistiť si zuby po každom jedle, ale to je niekedy takmer nemožné! Väčšina z nás ide k zubnému lekárovi s cieľom vyriešiť si tento problém. Mnoho ľudí si však nemôže dovoliť starostlivosť o chrup z dôvodu vysokej ceny.

Našťastie existuje mnoho domácich receptov, ktoré sú pripravené z prírodných zložiek, ktoré môžu byť použité pre našu starostlivosť. Je to však iba preventívne opatrenie a neodstráni vám to hneď tak, ako váš zubár.

Ako odstrániť zubný kameň?

Zloženie:

40 g škrupiny z vlašského orecha

1 šálku vody

Príprava prípravku na zubný kameň:

Dajte škrupiny do hrnca s vodou a uvaríte ju po dobu 20 minút.

Po vychladnutí zmesi namočte zubnú kefku v tejto tekutine. Čistite si ich potom po dobu 5 minút. Ošetrenie opakujte 3 krát denne a približne 7-14 dní aby vám povlak zmizol.

Iné spôsoby:

Sezamové semienka

Žujte sezamové semienka, no neprehĺtajte ich. Následne zuby jemne vyčistite suchou zubnou kefkou. Netlačte však príliš na zuby. Sezamové semienka vyčistia zuby a eliminujú tak povlak z vašich zubov.

Soľ

Veľmi jednoduchý spôsob, ako si efektívne vyčistiť chrup. Použite trochu soli so studenou vodou. Mali by ste tak robiť 2-3-krát týždenne. Soľ je skvelý prostriedok pre ústnu a zubnú hygienu. Zabraňuje tvorbe zubného kameňa a kazu. Práve ňou je vybudovaná neutrálna ústna flóra, ktorá chráni pred novým ochorením zubov a ústnej dutiny.

Sóda bikarbóna

Jedlá sóda je známym bielidlom na zuby. Stačí nasypať na kefku spolu s pastou a vyčistiť si ňou zuby ako obvykle. Má schopnosť rozpúšťať zubný kameň a neutralizovať baktérie. Treba byť však pri jej použití opatrní. Aby ste si nezničili sklovinu, zbytočne silno netlačte na zuby a ani ich agresívne nešúchajte. Dávajte tiež pozor na svoje pery.