10 tipov na domáce BIELENIE ZUBOV, ktoré vás nezruinujú

Mnohí z nás snívajú o tom, ako mať Hollywoodsky perfektný úsmev, no nie každý si môže dovoliť ísť k zubárovi a podstúpiť procedúry, ktoré neraz vyjdú na stovky eur. Preto sa s vami dnes podelíme o 10 domácich spôsobov pre bielenie zubov, ktoré sú rovnako účinné, no zároveň lacné, jednoduché a úplne prírodné.

Jablká a mrkva

Kto by povedal, že ovocie a zelenina dokážu vaše zuby vybieliť? Je to ale skutočne tak. Okrem chrumkania jabĺčok a mrkvy, sú super účinné aj zeler alebo čerstvé jahody. Jablká vás zbavia žltého povlaku na zuboch, preto si robte každý deň jablkový rituál. Rovnako tak mrkvu si môžete dať večer miesto chipsov. Nielenže budete mať belšie zuby, ale tiež vďaka nej dostanete do tela betakarotén, po ktorom sa budete krásne opaľovať na horskom slniečku.

Aktívne (živočíšne) uhlie

Aktívne uhlie je jedným z najjednoduchších a najlacnejších spôsobov prírodného bielenia zubov. Vezmite jednu tabletu živočíšneho uhlia a rozdrvte ju na prášok. Ten potom naneste na zubnú kefku a umyte si zuby tak, ako to zvyčajne robíte.

Uvedenú procedúru vykonávajte 2 až 3 krát za týždeň.

Živočíšne uhlie na domáce bielenie zubov
Živočíšne uhlie na domáce bielenie zubov

Kokosový olej

Kokosový olej je všestranný pomocník v starostlivosti o pleť, vlasy, zuby aj ústnu dutinu. Oproti olivovému oleju sa vám z neho neurobí zle. Klasicky si vyčistite zuby, vypláchnite ústa, naneste kokosový olej na zuby a rozotierajte po sklovine. Tiež je prospešný ako pohlcovač baktérií, preto skúste každé ráno kokosový olej nechať rozpúšťať v puse aspoň 15 min a počas toho nepiť žiadne tekutiny. Olej obsahuje vitamín E, takže aj krásne upokojí ďasná.

Jablčný ocot a voda

Rozrieďte 1 čajovú lyžičku jablčného octu v pohári vody. Potom si s touto zmesou preplachujte ústa každé ráno predtým, než si klasickým spôsobom umyjete zuby.

Ďakujeme