10 TOP spôsobov, ako urobiť skvelý PRVÝ DOJEM

Ako urobiť skvelý prvý dojem? - LajfHeky
Ako urobiť skvelý prvý dojem? LajfHeky

Bez ohľadu na to, či ide o zabezpečenie práce vašich snov alebo o vytvorenie nejakého vzťahu, prvý dojem je základom.

V prvom rade je dobré poznamenať, že nejde o žiaden návod, ako s ľuďmi manipulovať alebo ich využívať. Manipulátorov a klamárov je po svete naozaj dosť a myslím si, že nie je potrebné toto číslo ešte zvyšovať. Každopádne, pochopiť niektoré princípy z psychológie môže byť prospešné nielen pre vybudovanie si dobrých vzťahov s ľuďmi, ale aj pre lepšie sebavedomie.

Zozbierali sme 10 dôležitých vecí, ktoré vám pomôžu komunikovať s niekým, koho ste predtým nepoznali a predstaviť sa v čo najlepšom svete.

Ako urobiť dobrý prvý dojem?

Buď pozitívny

Keď stretnete niekoho nového, pokúste sa začať rozhovor s pravým úsmevom a držať sa pozitívnych tém. Bude definovať váš celkový postoj a pomôže vám zobraziť vašu najlepšiu verziu.

Vytvorte otvorený jazyk tela

Váš jazyk tela môže o vás veľa povedať ešte predtým, než sa predstavíte. Nakloňte svoje telo k osobe, s ktorou sa rozprávate, a vyhnite sa kríženiu vašich končatín, aby ste vyzerali viac prístupným a uvoľneným. Vo všeobecnosti sa uistite, že udržujete pózu, o ktorej sa domnievate, že nie je ani príliš uzatvorená, ani príliš neformálna.

Udržujte očný kontakt

Pri interakcii s niekým, môže váš nedostatok očného kontaktu vyvolávať dojem, že chcete opustiť miestnosť. Na druhej strane, keď sa pozeráte do očí druhého človeka príliš dlho, môže sa cítiť trochu nepríjemne. Použitie trojuholníkovej metódy prepínania zamerania medzi dvomi očami a ústami vám pomôže udržiavať správne množstvo očného kontaktu.

Venujte svoju pozornosť

Vždy pozorne počúvajte, čo hovorí druhá osoba, aby ste potom mohli tieto informácie používať, pretože konverzácia pokračuje. Ak prejavujete záujem o to, čo ostatní hovoria, je pravdepodobnejšie, že budú otvorení, čo má za následok požadovaný dialóg.

Klaďte otázky

Stresujúce situácie vás často môžu znervoznieť, pričom zabudnete na to, čo chcete povedať. Opýtanie sa na dobre vymedzenú otázku vám však nielenže umožní zhromaždiť svoje myšlienky, ale tiež môžete obrátiť rozhovor vo váš prospech.

Nájdite spoločný základ

Pri komunikácii s niekým sa vždy pokúste nájsť niečo spoločné. Vzájomné záujmy a témy, ktoré máte obaja radi, umožňujú plynulejšiu komunikáciu.

Buďte jedineční

Originálnosť je vždy veľmi cenená. Keď sa snažíte urobiť dobrý dojem, príďte s niečím jedinečným namiesto nútenia druhých do nudných tém, ktoré nikoho nezaujímajú. Odhalenie zaujímavých zručností alebo hobby vás odlíši od ostatných a umožní vám získať ľudí vo svoj prospech.

Ukážte svoj zmysel pre humor

Keď spoznáte nových ľudí, môže byť ťažké ukázať svoju humornú stránku, no ak začnete v správny čas a správnym spôsobom, mňže to byť správny krok k dosiahnutiu úspechu. Nevhodné vtipy v nevhodnej chvíli pravdepodobne zničia váš obraz v očiach druhých.

Zhromažďujte si informácie vopred

Pred stretnutím s niekým po prvýkrát alebo pri pracovnom pohovore sa odporúča zistiť niektoré informácie o osobe alebo vykonať nejaký výskum o spoločnosti, ktorú navštívite. Týmto spôsobom budete mať viac vedomostí o tom, ako sa pripraviť a čo očakávať od určitých situácií. Budete tiež mať viac vecí na diskusiu a budete rýchlejšie poskytovať uspokojivé odpovede.

Buďte sám sebou

Pri príprave prvého stretnutia vám môže pokaziť urobiť dobrý prvý dojem vaše až príliš veľké úsilie a zameranie sa na to, ako sa budete správať. Nebuďte nervózni! Nakoniec stratíte hlavu. Buďte sám sebou a sústreďte sa na ľudí okolo seba.