Nasypte sódu na matrac a uvidíte, čo sa stane! Skvelé čistiace triky tohto pomocníka

Čistiace triky so sódou - LajfHeky

Moderný trh je plný rôznych čistiacich prostriedkov, ktoré môžu poškodiť naše zdravie. Napriek tomu môžete ľahko nájsť v kuchyni absolútne bezpečné čistiace prostriedky, ktoré navyše dokážu vytvoriť skutočný zázrak vo vašom dome.

Pozývame vás dozvedieť sa o niektorých spôsoboch využitia jedlej sódy, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa nákladným čistiacim prostriedkom.

Matrace

Tento spôsob čistenia matraca odstráni nečistoty, pot, odumreté bunky pokožky, prach a nepríjemné zápachy.

Po prvé, povysávajte celý matrac. Potom pomocou sitka rovnomerne rozdeľte 1 balík sódy na pečenie (ak je to potrebné, môžete pridať 10-15 kvapiek esenciálneho oleja) po celom jeho povrchu. Nechajte matrac pokrytý všetkým na niekoľko hodín, najlepšie na jeden deň. Potom ho opatrne povysávajte, aby ste odstránili všetku sódu.

Koberce a mäkký nábytok

Vezmite nádobu a zmiešajte 1 lyžičku sódy na pečenie a 1 lyžičku prášku na pranie (voliteľné). Potom nalejte 1 šálku teplej vriacej vody a pridajte 4-5 lyžice 9% octu. Zmes bude aktívne peniť, preto použite väčšiu nádobu na jej prípravu. Dôkladne všetko premiešajte a nalejte roztok do rozprašovača vody.

Koberec alebo mäkký nábytok povysávajte. Výsledný roztok naň striekajte 5-10 sekúnd, potom kvapalinu odstráňte špongiou. Opakujte, až kým nedosiahnete požadovaný výsledok, ale uistite sa, že kvapalina netkanú textíliu neabsorbuje.

Dôležité!

Sóda na pečenie a roztok octu sa môže použiť pre akékoľvek tkaniny, okrem prírodných.

Výhody použitia sódy

  • Nízka cena
  • Úplne netoxická
  • Absorbuje nečistoty a vlhkosť
  • Nahradí veľa čistiacich prostriedkov
  • Odstraňuje nepríjemné zápachy
  • Môže zabiť veľa mikroorganizmov