8 tajomstiev bezchybnej pleti, ktoré používajú krásne ženy v Ázii

Tajomstvá krásnej pleti ázijských žien. LajfHeky
Tajomstvá krásnej pleti ázijských žien. LajfHeky

Nespočetné množstvo ázijských žien vyzerá oveľa mladšie ako ich rovesníčky – v 40tke vyzerajú na 20 – zatiaľ čo ich elegancia je niečo, čo im iní môžu len závidieť. Niektorí hovoria, že ich mladistvý vzhľad je darom prírody, zatiaľ čo iní veria, že je to výsledok svedomitých pokusov starať sa o svoju pleť.

Radi by sme s vami zdieľali pár tajomstiev, ktoré vám pomôžu udržať vašu pokožku bezchybnú na dlhé roky.

1. Pri umývaní použite metódu „4-2-4“

Veľa ázijských žien používa metódu „4-2-4“, štyri minúty nanášajú hydrofilný olej na tvár a potom dve minúty pomocou čistiaceho krému. Následne strávia ďalšie štyri minúty opláchovaním tváre vodou.

Tento druh čistiaceho procesu je známy ako dvojstupňový čistiaci prostriedok.

2. Použite hubu Konjac

Aby ste si starostlivo vyčistili pokožku, môžete použiť špeciálnu konjakovú hubu – to je špongia, ktorá bola vyrobená z koreňov konjacovej rastliny. Pred použitím ju nechajte ponoriť do teplej vody na niekoľko minút, aby ste ju zjemnili. Potom pomocou jemných krúživých pohybov šetrne očistite svoju tvár, začínajúc na čele smerom k brade.

3. Raz týždenne prekvapte svoju pleť špeciálnou rutinou, tvorenou zo séra, emulzie a esencie

Často sa tvrdí, že ženy v Ázii používajú až 17 výrobkov na starostlivosť o pleť! Všetky špecializované kozmetické výrobky by mali byť aplikované nasledujúcim spôsobom: najprv použite tieto výrobky s ľahkou štruktúrou, potom tie, ktoré sú ťažšie a nakoniec najtvrdšie krémy a emulzie. Týmto spôsobom bude vaša pokožka schopná absorbovať maximálne množstvo obnoviteľných prísad, ktoré obsahujú.

4. Chráňte svoju tvár pred účinkami ultrafialového svetla po celý rok

Všimli ste si niekedy, že japonské dievčatá často nosia tmavé okuliare alebo nosia dáždniky, aj keď nie je obzvlášť slnečno? Ukazuje sa, že to nie je len módny výstrelok. V prvom rade je to efektívny spôsob, ako chrániť pokožku pred týmito lúčmi od slnka, ktoré nás môžu ochrániť aj v zamračených dňoch. Súčasne mnohí používajú krémy s SPF, ktoré nás chránia pred účinkami starnutia vyvolanými slnečným žiarením.

[dalsia_strana_text]