Úvod Tipy a Triky 8 tajomstiev bezchybnej pleti, ktoré používajú krásne ženy v Ázii

8 tajomstiev bezchybnej pleti, ktoré používajú krásne ženy v Ázii

Nespočetné množstvo ázijských žien vyzerá oveľa mladšie ako ich rovesníčky – v 40tke vyzerajú na 20 – zatiaľ čo ich elegancia je niečo, čo im iní môžu len závidieť. Niektorí hovoria, že ich mladistvý vzhľad je darom prírody, zatiaľ čo iní veria, že je to výsledok svedomitých pokusov starať sa o svoju pleť.

Radi by sme s vami zdieľali pár tajomstiev, ktoré vám pomôžu udržať vašu pokožku bezchybnú na dlhé roky.

1. Pri umývaní použite metódu “4-2-4”

Veľa ázijských žien používa metódu “4-2-4”, štyri minúty nanášajú hydrofilný olej na tvár a potom dve minúty pomocou čistiaceho krému. Následne strávia ďalšie štyri minúty opláchovaním tváre vodou.

Tento druh čistiaceho procesu je známy ako dvojstupňový čistiaci prostriedok.

2. Použite hubu Konjac

Aby ste si starostlivo vyčistili pokožku, môžete použiť špeciálnu konjakovú hubu – to je špongia, ktorá bola vyrobená z koreňov konjacovej rastliny. Pred použitím ju nechajte ponoriť do teplej vody na niekoľko minút, aby ste ju zjemnili. Potom pomocou jemných krúživých pohybov šetrne očistite svoju tvár, začínajúc na čele smerom k brade.

3. Raz týždenne prekvapte svoju pleť špeciálnou rutinou, tvorenou zo séra, emulzie a esencie

Často sa tvrdí, že ženy v Ázii používajú až 17 výrobkov na starostlivosť o pleť! Všetky špecializované kozmetické výrobky by mali byť aplikované nasledujúcim spôsobom: najprv použite tieto výrobky s ľahkou štruktúrou, potom tie, ktoré sú ťažšie a nakoniec najtvrdšie krémy a emulzie. Týmto spôsobom bude vaša pokožka schopná absorbovať maximálne množstvo obnoviteľných prísad, ktoré obsahujú.

4. Chráňte svoju tvár pred účinkami ultrafialového svetla po celý rok

Všimli ste si niekedy, že japonské dievčatá často nosia tmavé okuliare alebo nosia dáždniky, aj keď nie je obzvlášť slnečno? Ukazuje sa, že to nie je len módny výstrelok. V prvom rade je to efektívny spôsob, ako chrániť pokožku pred týmito lúčmi od slnka, ktoré nás môžu ochrániť aj v zamračených dňoch. Súčasne mnohí používajú krémy s SPF, ktoré nás chránia pred účinkami starnutia vyvolanými slnečným žiarením.

5. Použite ryžovú vodu, aby vaša pokožka vyzerala krásne

Po stáročia používali ženy v Ázii ryžovú vodu na zlepšenie stavu svojej pleti a vlasov. Pravidelné umývanie tváre s ryžovou vodou spôsobí, že pokožka bude mäkká a ohybná a zlepší jej farbu a tón. Táto zázračná látka môže byť tiež použitá na zlepšenie stavu vlasov: pri umývaní šampónom môže pôsobiť ako dobrý oplach.

6. Pridajte mätu a zelený čaj do svojho arzenálu kozmetických výrobkov

Mäta a zelený čaj sú trvalými prvkami arzenálu ázijských žien, ktoré sa starajú o svoju pleť. Tieto výrobky sú obsiahnuté v rôznych tvárových maskách, krémoch proti starnutiu, emulziách, či olejoch – a to nie je úplný zoznam. Pravidelné používanie mäty a čaju urobí vašu pleť oveľa zdravšou a pomôže jej žiariť.

7. Pred aplikáciou premeňte čistiaci produkt na poriadnu penu

Mnoho žien v Ázii sa vyhýba treniu kozmetických výrobkov priamo do svojej pokožky. Namiesto toho ich aplikujú ľahkým vklepávaním, ktoré pomáha posilniť prietok krvi v pokožke a naopak posilňujú regeneračné procesy a pomáhajú omladzovať. Používajú však aj sieťové vrecká, špeciálne navrhnuté na tento účel. Potom svoju tvár ponoria priamo do peny.

8. Dosiahnite bezchybnú kožu

Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, budete musieť poriadne vydrhnúť pokožku a použiť masku na jej zosvetlenie. Vezmite 1/2 čajovej lyžičky cukru a 1 čajovú lyžičku santalového dreva. Dobre premiešajte. Na vyhladenie budete potrebovať aj nakrájanú paradajku. Jemne vyčistite pokožku touto paradajkou a zmesou cukru so santalovým drevom po dobu 5-10 minút. Po čistení umyte pokožku normálnou vodou.

Na prípravu masky na zosvetlenie pokožky nastrúhajte zemiak. Šťavu z neho vyžmýkajte a odložte vedľa. Do misky dajte 2 čajové lyžičky ryžovej múky, pridajte 1 čajovú lyžičku medu, 4 čajové lyžičky zemiakovej šťavy a 3 čajové lyžičky citrónovej šťavy. Dobre premiešajte. Naneste hrubú vrstvu masky na vašu pokožku a nechajte ju pôsobiť 30-40 minút. Potom jemne masírujte ešte 2-5 minút. Umyte ju vlažnou vodou.