Ruky sú zrkadlom do našej duše: Čo o vás prezradia tie vaše?

Čo o vás prezradia vaše ruky? Zdroj: Pinterest
Čo o vás prezradia vaše ruky? Zdroj: Pinterest

Už od narodenia máme špecificky dlhé prsty, rôznorodé čiary s odlišným počtom prekríženia a zaujímavo rozmiestnené kĺby. V neskoršom veku zisťujeme, či budeme talentovaní ľaváci alebo uchopíme ceruzku do pravej ruky.

Podrobnejším čítaním z ruky sa zaoberá chiromantia, ktorá spadá do kategórie veštenia. Určite ste neraz počuli o čiare života, ktorá vedie po celej dĺžke dlane. Zaujíma vás, čo znamená váš rozširujúci sa malíček alebo väčší hrboľ na palci? Poďte s nami preskúmať vaše dlane.

Čo je chiromantia?

Ak sa snažíte pojem preložiť do slovenského jazyka, najskôr vám ho slovník vysype ako „veštenie z ruky“, jeden z mnohých odborov, ktorý má vzťah k astrologickej vede, ktorého história siaha až do Indie a dôb Samudrika Shastra. A z ktorej ruky sa veští? Z oboch! Je veľmi dôležité vedieť, ktorá ruka je dominantná a ktorá pasívna.

Praváci majú na ľavej zapísané to, čo je dedičné, dané od narodenia, talent, zdravie, predpoklady. Na pravej vidíme, ako s predpokladmi zaobchádzajú. Praváci majú teda ľavú pasívnu a u ľavákov je to presne naopak.

Čo možno nájsť na ruke?

Ľudia, ktorí sa čítaním z rúk venujú, veria, že ruky ukrývajú úplne celú podstatu nášho života, fyzickú i psychickú stránku našej osobnosti.

Na rukách možno nájsť:

 • povahu človeka
 • životnú silu
 • mentálne schopnosti
 • úspešné zloženie skúšok
 • postavenie v partnerskom živote
 • spôsob, akým sa prejavujeme
 • vhodné povolania
 • znaky bohatstva a majetku
 • deti
 • súrodencov
 • túžbu po niekom blízkom
 • sťahovanie
 • cestovanie
 • tajomstvo
 • životné úspechy
 • vzťah k ezoterike
 • a hlavne zdravie.

Prvý kontakt s dlaňou

Najprv si všimnite tvar ruky – a aká je na dotyk. Existuje pre ňu celý rad prídavných mien, ako vlhká, vodná, vzdušná. Ale to nie je tak podstatné. Najdôležitejší je váš konkrétny pocit.

veľké ruky: človek je osobitý a neprehliadnuteľný

malé ruky: hovoria o svojom majiteľovi, že je laxný s prehnaným nadhľadom

štíhle a pretiahnuté ruky: práve veštím nepraktickému intelektuálovi

ruky plné vankúšikov: človek je plný energie a zvláda stresové situácie

hranaté ruky: osobitosť bez sexuálnej fantázie

pretiahnuté ruky so špicatými prstami: skvelí milenci

malá ruka a krátke prsty: narazili ste na prelietavého romantika

Ruka sa delí uprostred na časť smerujúca k palcu (slnečná strana) a značí postavenie človeka k sebe a rodine. Druhá strana k malíčku (mesačná časť) nám podáva informácie o našom vzťahu k okolitému svetu. Kam vás to prevažuje, spoznáte podľa väčšej plnosti svalov, tuku a kože na jednej zo strán.

Zaujímavý je letmý pohľad na množstvo čiar. Čím menej ich na dlani nájdete, tým ste priamočiarejší, rozhodní až sústredení na seba. Keď ich nájdete veľa, znamená to, že dáte na rady ostatných, len nie na seba. Pokračujte!

Čo o vás prezradia vaše ruky?
Zdroj: Pinterest

Základné čiary na ruke? Sú 3!

Čiara života, hlavy a srdca nechýba na žiadnej dlani. Aj keď vyzerá veštenie ako humorná zábava, dodnes sa niektorí pôrodníci pozerajú na prekreslenie čerstvo narodeným bábätkám. Zistilo sa, že nezvyčajne postavené čiary hlavy a srdca (jedna cez druhú) značí neurologický problém a často sú viazané na Downov syndróm. Nemusí tomu byť vždy tak, ale isté je, že nositeľ tejto spojenej „opičej čiary“ má zložité emočné prežívanie.

ČIARA ŽIVOTA

Obieha okolo palca. Začína nad palcom a v rovnakom mieste je možné nájsť prípadné problémy v ranom detstve alebo dokonca v prenatálnom vývoji. Sú to krížiky cez čiaru života. Podľa jej intenzity a množstva prerušenia sa dá spoznať dĺžka života. Ak vám končí až za stredovou časťou ruky, znamená to, že potrebujete k životu väčší priestor a rozhľad. Tým, čo zatáča späť k palcu, postačí k šťastiu len domáci piesoček.

ČIARA HLAVY

Začína nad palcom a takmer kolmo na dlaň smeruje k malíčku. Tu platí, že čím dlhší, tým väčšou inteligenciou oplývate. Ak začína v rovnakom mieste ako čiara života, žijete v harmónii. Keď ich cesty vedú spoločne, prezrádza to o vás, že nemôžete prekročiť tieň svojho rodu. Ak je vzdialenosť medzi dvoma čiarami veľká, máte šancu sa trhnúť od rodiny.

ČIARA SRDCA

Pretína dlaň od ukazováka až k malíčku a možno z nej vyčítať vaše partnerské vzťahy. Čím výraznejšia je, tým väčšiu máte schopnosť si udržať partnera. Pozrite sa aj na začiatok, ktorý nájdete medzi ukazovákom a prostredníkom. Ak sa čiara rozdeľuje na tri (Kainovo znamenie), značí to sklony k bisexualite.
Určite ste na ruke hľadali čiaru, ktorá vám prezradí niečo o vašej sexualite. Mala by sa nachádzať súbežne nad čiarou srdca. Ak tam takú nájdete, značí to o vás, že ste veľmi náruživí.

Nezabúdajte ani na prsty!

Čo o vás prezradia vaše prsty?
Zdroj: Pinterest

Každý z prstov má pri čítaní z dlane svoj vlastný a dôležitý význam. Palec vám veľa prezradí o charaktere:

rovný a silný: poukazuje na silnú osobnosť, o ktorú sa môžete oprieť

malý zahnutý: značí neistotu, nerozhodnosť a nestály charakter

hrubší koniec: patríte medzi rodinné typy a chcete vzťahu dať maximum

Ukazovák, čiže Jupiterov prst, má vzťah k egu a k morálke. Nápadne dlhý znamená panovačnosť a neveru. Dokonca aj prostredník ukrýva svoje tajomstvá. Čím silnejší je pri koreni, tým zložitejšie je sa vám s čímkoľvek zavďačiť. Pri prstenníku si všímajte nápadné dĺžky, ktoré o svojom majiteľovi prezradia, že má sklony k hazardu a riskovaniu.

A na záver ten najmenší, ale zároveň najdôležitejší, malíček. Ak sa vám v spodnej časti rozširuje, potom vedzte, že sex potrebujete veľmi často. Naopak úzky svedčí o veľkej hanblivosti.

A čo ešte dodať?

Hovorí sa, že muži s veľkou dlaňou a dlhým prostredníkom majú dokonalé nádobíčko, ktoré poteší každú ženu. Nemáme to úplne potvrdené, ale tiež si dobre zapamätajte, že dlhý prostredník značí sklony k podvádzaniu. Výber už je na vás. Dokonalý sex za cenu, že nebudete jediná alebo sa radšej poohliadnete po inej dlani?