Zaujímavosti Viete, ako najrýchlejšie rozoznať bohatého človeka od chudobného? 10+ psychologických štúdií, ktoré...

Viete, ako najrýchlejšie rozoznať bohatého človeka od chudobného? 10+ psychologických štúdií, ktoré zmenia váš pohľad na svet

6
0

Psychológiu považuje mnoho ľudí za jednu z najkrajších vied preto, že neustále ponúka nejaké nové poznatky a zistenia. Oblasť ľudskej mysle a psychiky je totiž sférou, ktorú môžeme označiť za nevyčerpateľnú. Ďalšie nové poznatky, ktoré nám psychológovia priniesli, sa týkajú osobnosti človeka. Ak ste si doteraz mysleli, že sa poznáte, mýlili ste sa.

Niektoré z nich sa vám možno budú zdať naozaj šialené, no skutočne sú výsledkom psychologických vedeckých štúdií.

Podľa topánok spoznáte človeka

Nedávno sa psychológovia začali zaoberať spojitosťami medzi oblečením a ľudským charakterom. Nepozabudli ani na topánky. Podľa nich, medzi farbou, vzhľadom a čistotou topánok a ich majiteľov je určité prepojenie. Nie však celkom také, aké by ste čakali.

Napríklad, také čisté, vyleštené topánky. Človek by čakal, že ich majiteľ je jednoducho perfekcionista, ktorý chce mať všetko tip-top. Pravdou však je to, že práve takíto ľudia najčastejšie trpia úzkosťou a majú strach z odmietnutia. Preto sa snažia udržiavať obuv v dobrom stave a nedať protistrane jediný dôvod, aby z nich nadobudla zlý dojem.

Ak často pomáhate, váš milostný život je aktívnejší

Ďalšia štúdia dokázala, že ak ste skôr altruistom, váš milostný život je pravdepodobne aktívnejší ako u ľudí, ktorí odmietajú pomôcť iným. Dokázalo sa tiež, že ľudia, ktorí pomáhajú často, majú aj viac sexuálnych partnerov.

Ľudia, ktorí nepremýšľajú nad budúcnosťou, sú šťastnejší

Na svete naozaj existujú ľudia, ktorí sa budúcnosťou absolútne nezapodievajú. Nie preto, že by im bola ukradnutá, ale preto, že im v tom bráni vlastný jazyk. Niektoré jazyky totiž budúci čas vôbec nemajú.

Vaša atraktivita je závislá aj od toho, s kým práve ste

Ako uvádza jedna štúdia, atraktivita nie je stálou veličinou. Mení sa v závislosti od toho, s kým práve ste, a to nasledovne: ak ste obklopení menej atraktívnymi ľuďmi, vaša atraktivita rastie. Samozrejme to platí aj naopak, ak ste v spoločnosti atraktívnejších ľudí, vaša atraktivita klesá.

[dalsia_strana_text]