6 jednoduchých krokov, ktoré vám pomôžu vzdať sa sladkostí!

Ako prestať jesť sladkosti
Ako prestať jesť sladkosti

Existuje také obrovské množstvo informácií o nebezpečenstve cukru, že takmer každý z nás príležitostne príde s myšlienkou, že sa vzdá všetkých cukríkov. Mnoho ľudí verí, že je to skutočný problém. Ale je tu dobrá správa: naše telo potrebuje iba 10 dní na to, aby sa prispôsobilo a zbavilo sa závislosti od cukru.

Zistili sme, ako by sme mali stráviť stráviť týchto desať dní, a odporúčame vám to vyskúšať.

1. Nepite kalórie

Každé balenie šťavy alebo fľaše sódy obsahuje obscénne množstvo cukru. Je to ako keby ste začali jesť niekoľko kociek cukru. Nie je to veľmi chutné, že? Navyše nedáva nášmu telu nič iné, ako prudký nárast hladiny cukru v krvi a zvýšenie hmotnosti. Nahraďte ju pitnou a minerálnou vodou: čistí telo, uhasí smäd a neublíži.

2. Jedzte potraviny bohaté na bielkoviny a množstvo zeleniny

Proteín nezvyšuje hladinu cukru v krvi, ale dodáva telu energiu a dôležitý dlhotrvajúci pocit sýtosti. Vajcia, ryby a kura sú v tomto prípade dôležitými dennými produktmi.

Ďalšie potraviny, ktoré nám pomáhajú regulovať hladinu cukru v krvi, sú zelenina, s výnimkou zemiakov. Všetko ostatné je dovolené a dokonca potrebné: rôzne druhy kapusty, cukety, uhorky, paradajky a tak ďalej. A nezabudnite na čerstvú zeleninu. Zelenina dodá vášmu telu potrebné sacharidy, ktoré prudko nezvýšia hladinu cukru v krvi a budú spracované skôr na energiu než na tuk.

3. Nezabudnite na tuky

Ľudia v snahe o správnu výživu často úplne odmietajú akékoľvek výrobky obsahujúce tuk. Je to zlé! Tuky potláčajú našu chuť do jedla, vyrovnávajú hladinu cukru v krvi a vo všeobecnosti prinášajú telu mnohé výhody. Stačí ich správne vybrať. Rozhodnite sa pre nenasýtené tuky: olivový olej, orechy a ryby musia byť prítomné na tanieri častejšie.

4. Buďte pripravení na núdzové situácie

Zvyčajne sa nesprávne spravujú tí, ktorí nemajú čas na normálnu stravu. V takýchto prípadoch chytíme prvú vec, ktorú nájdeme: hamburgery, sušienky, nezdravé potraviny. V týchto 10 dňoch je jedným cieľom mať v takýchto situáciách zdravé produkty.

Vytvorte malý box na občerstvenie a vždy ho noste so sebou: orechy, sušené ovocie, trhané morčacie alebo kuracie mäso, ostrý chlieb. Stručne povedané, všetko, čo dlho netrávi a súčasne dodáva telu potrebnú energiu a pocit sýtosti.

5. Dýchajte

Hlad a túžba po pohľade na niečo sladké, je často signálom stresu. Dýchacie cvičenia dokážu zvládnuť stresový hormón kortizol. Pred každým jedlom urobte 5 úplných inhalácií. Budete prekvapení, ale to naozaj funguje.

6. Spite poriadne

Krátky a nekvalitný spánok spôsobuje nedostatok energie. V týchto prípadoch cítime neodolateľnú potrebu chytiť niečo sladké, pretože je to najrýchlejší spôsob, ako získať požadovanú energiu. Skúste spať aspoň požadovaných 8 hodín: vaše telo bude určite vďačné a potreba cukru nebude tak ohromná.

Ak budete dodržiavať tieto pravidlá minimálne 10 dní za sebou, skrinka s cukrovinkami vám prestane poskytovať túžbu prehltnúť polovicu škatule čokolády naraz. A dokonca aj prítomnosť vašich obľúbených cookies vás nezbaví správnej cesty.