Aká je optimálna vôňa pre vaše znamenie zverokruhu? Toto vonia Baranom, Rybám či Blížencom

Vône pre znamenia zverokruhu
Vône pre znamenia zverokruhu

Vône majú ohromnú silu. Dokážu v nás vyvolať pocity aj spomienky, a na chvíľu nás tak aj preniesť do minulosti. Aká vôňa je však ideálna pre vaše znamenie, aby dokázala podčiarknuť vašu osobnosť a prednosti a zároveň vyvážiť nedostatky?

Máte svoj obľúbený parfum?


Čítate radi horoskopy? Potom iste viete, že našu povahu ovplyvňuje do určitej miery znamenie, v ktorom sme sa narodili. A to hrá svoju úlohu aj pri výbere vhodnej vône. Ako vybrať parfum podľa znamenia zverokruhu? Dáme vám pár tipov!

Vône pre znamenia zverokruhu

Ryby

Snáď väčších romantikov a „snílkov“ vo zverokruhu ani nenájdete. Ryby, tak muži ako aj ženy, si potrpia na nežnostiach, majú radi aj akési tajomno, jednoducho všetko, čo by ste našli v tých najkrajších príbehoch o láske. V emóciách sú ako doma, a radi ich preciťujú aj prostredníctvom vôní. Neradi priťahujú pozornosť, práve preto sa obliekajú nenápadne, čiže ani s vôňou nechcú vynikať. Majú radi vône voňajúce morom, jarou a čistou vodou, citrusového ovocia, ružovým drevom, levanduľou. Ambra a biele kvetinové nóty v intenzívnych parfumoch sú skvelým lákadlom. Dôležité je, aby tá ich vôňa čosi vydržala. Ich predstava je jasná – vôňa má za nimi nechávať akúsi stopu, čo sa parfumov týka.

Váhy

O Váhach sa hovorí, že sú váhavé a nie omylom. Nerozhodnosť patrí k ich hlavným črtám, avšak paradoxne, alebo možno práve preto sa Váhy snažia väčšinu svojho života o dokonalú harmóniu. Milujú ten pocit, sú priateľskí a spoločenskí. Nechýba im estetické cítenie, pekne sa obliekajú, no zároveň dávajú prednosť jednoduchosti. A podobné správanie môžete vidieť aj pri výbere obľúbenej vône. Tá by mala obsahovať stopy romantiky, ktorým sa najviac približujú kvetinové tóny. Pri aromaterapii pomôže Váham škorica na udržanie pozornosti, eukalyptus pri oslabenej imunite a vôňa medu pre lepší spánok.

Strelec

Je od prírody lovcom, hľadačom, tak trochu aj pútnikom. Jeho obrovská túžba po slobode a nezávislosti ho neraz zavedie do ďalekých kútov sveta. Aj preto možno akosi automaticky siaha po skôr orientálnych a exotických druhov vôní. Pri aromaterapii by napríklad malo byť hlavným cieľom dosiahnutie pohody. Práve preto by mu používanie zmyslov, obzvlášť pri terapii, malo priniesť viac pokoja, uvoľniť napäté svaly aj myseľ. Z vôni ho povzbudia čerstvé ovocné, ale aj kvetinové, pokiaľ nebudú priveľmi omamné. Obľúbená je napríklad fialka, ale tiež levanduľa, či černica.

Lev

Ľudí narodených v tomto hrdom znamení radšej nikdy neponižujte. Lev vám to totiž nezabudne a na oplátku vám pripraví majestátnu pomstu. Na druhej strane, ak si chcete získať ľudí v tom znamení, pozornosti sú viac ako na mieste a tie v podobe správnych vôní dvojnásobne. Vôňa Leva by mala podčiarknuť jeho lásku k luxusu, ale tiež jeho vášnivú povahu a cestovateľskú dušu. Lev obľubuje aj novinky na trhu, takisto novoty, ktoré zoženiete napríklad len v exotických krajinách. Miluje aj vôňu mora, dažďa, lesov a lúčnych kvetov. Hlavne aby to bolo dostatočne jedinečné, aby sa s ňou mohli stotožniť.

Vodnár

Osoby narodené v tomto znamení sú zväčša priateľské, usmievavé, veselé a hlavne spoločenské. Keďže nezvyknú chýbať takmer na žiadnej dôležitej akcii, dvojnásobne si potrpia nielen na svojej vizáži, ale aj na tom, aký dojem zanechávajú u druhých prostredníctvom zmyslov, obzvlášť čuchu. Vodnár je vďaka svojej večne dobre naladenej povahe tým najväčším optimistom vo vašom okolí. Vodnár si potrpí na značke (aj keď vám to nikdy neprizná), má rád zaujímavé flakóny, jednoducho celý parfém musí byť výnimočný. Ak v ňom zacíti trochu pižma, cédrového dreva, jazmínu, alebo orchidey, o to lepšie. Svieže, hravé.

Škorpión

Sú tvrdohlaví a dokážu si ísť naozaj tvrdo za svojim cieľom. Majú radi spoločnosť, sú pozorní a priateľskí, ale majú dosť komplikovanú povahu. Práve preto si vôňu vyberajú podľa nálady. Majú radi vône ruže, koriandra alebo napríklad lotosového kvetu. Škorpión miluje vône, ktoré pomáhajú preskúmať podvedomie, z orientálnych tyčiniek santal alebo tibetské nirvány. Do aromalampy pačuli, moschus, nerol a ylang-ylang, ktoré zároveň pôsobia ako afrodiziakum. Muži uprednostnia tie, kde je minimálne nádych rebelstva a adrenalínu, ideálne v kombinácii s džentlmenstvom, tak, aby svoju vyvolenú dokázali omámiť na 100 percent.

Baran

Majestátny a plný života a ohňa. Pre toto znamenie je typický temperament, odvaha a nekompromisnosť. Taký je Baran, v ženskom aj mužskom vydaní. Má sa veľmi rád, o tom niet pochýb. Aj preto pri svojej vizáži a celkovom outfite nedá dopustiť na výrazné vône. Tie chce cítiť aj vo svojom domove, aute, v spálni, či kúpeli. Miluje vonné sviečky, tyčinky, penu do kúpeľa, osviežovače vzduchu. Podobne pri zvádzaní rád vsadí aj na to, ako mu vonia jeho objekt a prirodzene chce aj on/ona zaujať, čo najlepšie. Vsadí preto napríklad na drevnaté aj korenisté vône, vyhľadá vôňu exotiky v orchideách, ale tiež citrusoch, ktoré mu dobijú baterky vždy, keď už melie z posledných síl.

Blíženci

Kreatívnu dušu, veľkú fantáziu a tvorivého ducha majú aj Blíženci. Zároveň sú to praktické bytosti, ktoré majú v obľube skôr ležérnu módu. Snažia sa nájsť vždy kompromis medzi pohodlím a eleganciou. V parfémoch uprednostňujú športové a svieže vône, ktoré dlho vydržia, nedráždia nos a rozhodne nie sú prisladké! Blíženec siahne aj po orientálnej vôni, avšak by z nej mala vyžarovať mladosť a láska k životu. Okrem toho obľubuje tiež zelené vône, páči sa mu aj aloe vera, pri chorobách či psychickom vyťažení nájde uspokojene v zelenom čaji, aj vôni ihličia.

Býk

Nohami stoja pevne na zemi, ale radi porušujú pravidlá, majú radi noc a stále sa snažia byť výnimočným. Túžia po luxuse a kvalitných veciach a na to sa snažia myslieť aj pri volení parfému. Majú radi intenzívnu a tajomnú vôňu. Býk má najdokonalejší a najcitlivejší čuch a je veľmi vnímavý k vôňam. Hovorí sa, že podľa čuchu si vyberá jedlo a dokonca i partnera! Na Býka najviac pôsobia prírodné vône. Náladu mu zlepšia harmonizujúce vône, vanilka vo vonných tyčinkách či v aromaolejoch, rovnako tak vôňa levandule, medovky, trezalky či ružového dreva.

Rak

Raci sú romantickí, disponujú bohatou fantáziou a stále snívajú po dobrodružstve. Pri tom majú citlivú dušu, práve preto obľubujú zmes jazmínu, zázvoru, ruží, korenín, dreva a pižma. Vôňa bazalky je považovaná za jednu z najúčinnejších esencií, upokojuje psychiku, nervy a zlepšuje náladu. Ďalšie upokojujúce vône pre rakov sú levanduľa, ale i jahoda či mandarínka. Vhodné sú do aromalámp a nervovú sústavu upokojujú i v zapálených tyčinkách. Rak zo všetkého najviac miluje prírodnú lesnú vôňu, vôňu prichádzajúcej jari a slnečného rozkvitnutého leta. Pri výbere vôni si jednoducho dajú záležať na tom, aby v nich vyvolala príjemnú spomienku, prípadne usmievavú náladu. Neraz si kupujú vône aj podľa svojich minulých zážitkov.

Panna

Sú starostliví, pracovití a najradšej sa spoliehajú sami na seba hlavne v práci, a práve preto sa často stanú workoholikmi. V móde uprednostňujú klasiku a pánsky štýl, takže práve preto by mali vyhnúť silným a agresívnym vôňam. Osoba narodená v znamení Panna si potrpí na vôňu čistoty. Šalvia či škorica v orientálnych tyčinkách prevonia príjemnou vôňou celý dom. Nenáročné Panny milujú najmä prírodné vône, napríklad čerstvo natrhaný orgován, lúčne kvetiny, vôňu obilia, pšenice, pokosenej trávy a vôňu sena.

Kozorožec

Kozorožci sú veľmi citliví, ale v dobrom slova-zmysle. Vedia počúvať i uchovať tajomstvo, preto sú dobrými priateľmi, ku ktorým sa všetci chodia vyplakať. Sú spokojní v podstate s akoukoľvek vôňou, od ľahkých a sviežich až po tie silné drevité. Pristanú im sladké tóny, vôňa konvaliniek, jazmínu a ruží. Škoricové a levanduľové vonné tyčinky zaháňajú depresie, čierne myšlienky a pomáhajú pri nervovej vyčerpanosti. Santalové orientálne tyčinky dodajú myšlienkam a konaniu hĺbku. Dobrú náladu vyvoláva vôňa vavrínu, borovice a grapefruitu. Do aromalámp sa hodí klinček, muškát, rozmarín či zázvor – prevoňajú celý byt.