Ako dosiahnuť hodvábne jemné a rovné VLASY? Skúste tieto prírodné spôsoby :)

Ako dosiahnuť hodvábne jemné a rovné vlasy? LajfHeky
Ako dosiahnuť hodvábne jemné a rovné vlasy? LajfHeky

Zatiaľ čo ženy s rovnými vlasmi premýšľajú o tom, ako vlasy zvlniť, ženy s kučeravými vlasmi snívajú o tom, že ich budú mať hodvábne rovné a lesklé. Mnohé stylingové zariadenia môžu poškodiť štruktúru vlasov a nemôžete si byť vždy istí ani účinkami postupov chemického vyrovnávania vlasov.

Zozbierali sme niekoľko prirodzených spôsobov, ako vyrovnať vlasy a chceme ich zdieľať so všetkými ženami, ktoré ich majú kučeravé.

Správny štýl začína v sprche

Ako na jemné vlasy

Nie je to vtip. Dobrý účes bez dobrého šampónu a kondicionéra skrátka nevytvoríte. V tomto prípade sa uistite, že si vyberiete výrobky, ktoré obsahujú keratín, čo je dobre známe pre dobré vyrovnávacie vlastnosti.

Po umytí vlasov použite uterák vyrobený z vysokoabsorpčného materiálu. Napríklad antibakteriálny bambusový kúpelňový uterák.

Veľmi jemne osušte vlasy ručníkom, aby ste predišli poškodeniu vlasov a rozstrapateniu.

Výber správneho typu hrebeňa na vlasy

Správny hrebeň

Nepoužívajte okrúhle kefy. Tým zároveň zabránite aj vypadávaniu vlasov a zrýchlite rast vašich vlasov.

Pomôže aj prečesávanie

Nechajte ich po sprchovaní prirodzene vyschnúť, ale nezabudnite si ich prečesať každých 5 minút. Môžete použiť aj sušič vlasov, ale iba s chladným prúdom vzduchu.

Takto viete čiastočne zabrániť zvlneniu

Po správnom umývaní počkajte, kým nie sú najmenej na 70% suché a vytvorte tesný cop. Ak máte ofinu alebo vlasy strihané na tzv. postupku, ktoré vypadajú z copu, pripnite si ich sponkami.

Použite niekoľko vlasových gumiek na fixáciu vlasov každých 5-7 cm (počet vlasových gumiek závisí od dĺžky vlasov). Pokryte hlavu hodvábnym šálom a počkajte, kým vaše vlasy nie sú suché. Odstráňte šál, aj všetky vlasové gumky a sponky. Následne ich prečešte. Nech sa páči!

Alebo si môžte pomôcť takýmto drdolom:

Drdol na hodvábne jemné vlasy

V Latinskej Amerike majú ženy svoje vlastné tajomstvo na rovnú hrivu: technika sa nazýva „La toca“. Kučeravé ženy z tropických krajín si umývajú a sušia v chladnom prostredí a zabaľujú väčšinou suché vlasy okolo ich hlavy, ktoré následne pripnú sponkami. Nasledujúce ráno sa prebudia s rovnými lesklými vlasmi.

Naštudujte si o možnostiach vyrovnávacích prostriedkov…

  • Vyrovnávacie krémy a séra

Majú sa aplikovať pozdĺž vlasov a nechať uschnúť. Tieto výrobky chránia pred UV žiarením, ich poškodením a prehrievaním štruktúry vlasov. Jedinou nevýhodou je, že nemôžu byť použité s farbou na vlasy, pretože farba zabraňuje tomu, aby sa krém dostal do jadra vlasov. Takže účinok používania nebude viditeľný.

  • Vyrovnávacie spreje a vyhladzovacie oleje

Môžu sa aplikovať na mokré aj suché vlasy. Napriek pohodliu používania sprejov majú nepríjemnú nevýhodu: väčšina z nich obsahuje silikón a iné škodlivé zložky, ktoré sa hromadia vo vlasoch a poškodia ich zvnútra. Na druhej strane oleje fungujú dobre ako na vyrovnanie vlasov, tak aj na tepelnú ochranu.

Pravidelné používanie vlasových masiek spôsobí, že vaša koruna krásy bude vyzerať hodvábne a hladko. Masky sú vyrobené tak, aby vyživovali a zvlhčovali. Keď sú vlasy zdravé zvnútra, vyzerajú nádherne v každom štýle.

… aj o výživných maskách…

Výživné masky na vlasy

  • 3-olejová maska

Zmiešajte olivový, ricínový a lopúchový olej v rovnakých pomeroch. Množstvo olejov závisí od dĺžky vlasov a ich hrúbky. Zmes by mala byť zahrievaná vo vodnom kúpeli a aplikovaná po celej dĺžke vlasov. Zabaľte si vlasy do teplého uteráku a nechajte masku pôsobiť 40 minút.

  • Maska z olivového oleja

Ak nemáte uvedené typy olejov, môžete použiť len jeden. Zahrejte 3 lyžice olivového oleja a naneste ho. Zakryte si vlasy, aby ste vytvorili „skleníkový efekt“. Pre lepší účinok nechajte masku cez noc a ráno si ich umyte (aj keď môže byť trochu ťažké masku zmyť). Možno budete musieť použiť šampón niekoľkokrát. Môžete tiež opláchnuť vlasy 1 litrom teplej vody s citrónovou šťavou.

Ďalším drobným pomocníkom je henna

Ďalším obľúbeným produktom, ktorý používa mnoho žien s kučeravými vlasmi, je henna. Tá spôsobuje, že štruktúra vlasov je trochu silnejšia. Môže sa použiť aj na liečbu lupín a zabráneniu štiepeniu končekov vlasov.

Rovnako vie pomôcť aj jablčný ocot

Jablčný ocot na rovné vlasy

Vlasy môžu byť tiež vyrovnané doma s jablčným octom. Zmiešajte 2 lyžice jablčného octu a 1 šálku vody a vložte ju do rozprašovača. Nastriekajte na umyté vlasy po celej ich dĺžke. Nechajte niekoľko minút pôsobiť a potom opláchnite teplou vodou.