Dôvody, prečo KOMÁRE jedného človeka štípu a iného sa ani nedotknú. Naučte sa, ako na nich!

Ako sa zbaviť komárov
Ako sa zbaviť komárov

Existuje nejaké vysvetlenie, prečo si na niektorých ľuďoch komáre pochutia viac ako na ostatných?

Aj vy ste obľúbeným terčom komárov? Potom to poznáte – len čo sa trochu oteplí, ste pre otravný hmyz doslova ako na dennom menu. Pritom iných ľudí komár uštipne sotva raz za celé leto. Existuje nejaké vysvetlenie, prečo si na niektorých ľuďoch komáre pochutia viac ako na ostatných? Je niekoľko faktorov, ktoré určia to, koho si komáre vyberú za svoju najbližšiu obeť. Takmer všetky z nich sú však mimo vašej kontroly.

Podľa čoho si komáre vyberajú ľudí?

Dych

Asi nie je žiadnym tajomstvom, že komáre ľudí vyhľadávajú podľa našej vône. Keďže baktérie na našej pokožke sa rôznia, každý z nás „vonia“ trochu inak. Zjednodušene povedané – niektorí voniame lepšie a iní horšie.

No za náš zápach nie sú zodpovední len naši mikroskopickí kamaráti na pokožke. Komáre priťahuje aj oxid uhličitý v našom dychu a najradšej majú ľudí so zvýšenou fyzickou aktivitou, keďže produkujú najviac oxidu uhličitého.

Dych

Komáre majú v obľube „lepkavých“ ľudí

Váš pot obsahuje niekoľko zložiek, ktoré majú komáre v obľube. Z nich najpríťažlivejšou je kyselina mliečna. Čím viac sa potíte, tým ste pre komáre atraktívnejší. Dôkazy poukazujú tiež na to, že starší pot je pre nich oveľa lákavejší ako pot čerstvý.

To je tiež dôvod, prečo s narastajúcim časom od poslednej sprchy zároveň narastá aj frekvencia uštipnutia komárov.

[dalsia_strana_text]