Ako spomaliť rast chĺpkov? Vieme recept!

Je pre vás pravidelné holenie otrava? Poradíme vám, ako sa holiť menej. Poznáme totiž tajomstvo, ako zabrániť rastu chĺpkov!

Strnisko na lýtkach alebo chĺpky v podpazuší? Je to nemysliteľné. Holiť sa každý druhý deň však môže byť pre každú z nás pekná otrava, čo poviete?

Ako teda obmedziť rast chĺpkov, aby ste používali žiletku čo najmenej?

Pite pravidelne mätový čaj

Pite dve šálky mätového čaju denne, obmedzíte tým rast chĺpkov na svojom tele. Nejedná sa o žiadnu babskú radu, ale o vedecky potvrdený fakt. Podľa výskumu tureckých lekárov z Isparta totiž konzumácia mätového čaju znižuje účinok mužského pohlavného hormónu androgénu, ktorý má u žien vplyv práve na vznik výraznejšieho ochlpenia.

Stavte na sóju

Tofu, sójové kocky alebo sójové mlieko. Pokiaľ do svojho jedálnička zaradíte tieto aj ďalšie produkty zo sóje, žiletku budete potrebovať menej často. Sója má totiž tú schopnosť, že zvyšuje hladinu estrogénu v ženskom tele, a dokáže tak vyvážiť prítomnosť mužských hormónov.

K obmedzeniu rastu chĺpkov používajte sóju nielen vnútorne, ale aj zvonka. Každý deň sa potierajte telovým krémom s prídavkom sóje.

Ako spomaliť rast chĺpkov

Používajte prírodnú pemzu

Pri každom sprchovaní používajte prírodnú pemzu, ktorou sa budete krúživými pohybmi masírovať na miestach, kde vám chĺpky najviac prekážajú. Používanie pemzy pôsobí na uvoľňovanie chĺpkov a časom spoznáte, že má tiež vplyv na znižovanie ich počtu.

Zvýšte príjem vitamínu B6

Vitamín B6, čiže pyridoxín je skvelý v tom, že podporuje rast vlasov a zároveň obmedzuje tvorbu chĺpkov. Skúste preto do svojho jedálnička zaradiť ryby, celozrnné pečivo, banány, brokolicu, špargľu, červenú repu, listovú zeleninu či jahody a po čase uvidíte rozdiel!

Nerobte chyby pri holení

Ešte než sa dostanete k samotnému holeniu, najprv vykonajte peeling. Odstránite tým odumreté kožné bunky a odkryjete tak ďalšie, schované chĺpky. Žiletky používajte iba jednorázovo. Iba tak si môžete byť isté, že odvedú svoju prácu na sto percent. Nikdy sa s jedným holiacim strojčekom nehoľte dlhšiu dobu. Nielen, že by ste mali na nohách strnisko hneď ďalší deň, ale riskujete tým aj podráždenú pokožku a vyrážky.

A pozor, hoľte sa vždy proti smeru rastu chĺpkov. Jedine tak dosiahnete hladkú pokožku!