Úvod Tipy a Triky Ako podporiť rast domácich paradajok? Zrýchlite ich rast domácim hnojivom a úrodu...

Ako podporiť rast domácich paradajok? Zrýchlite ich rast domácim hnojivom a úrodu nebudete stíhať zbierať!

Máte záhradu a okrem okrasných kvetov, rastlín a kríkov tu pestujete tiež plodiny? Ak áno a ide o paradajky, mali by ste poznať návod na jedinečný roztok, vďaka ktorým vám bude úrodu každý závidieť. Vaše paradajky budú mať dostatok živín, budú veľké, s dokonalou farbou a skvelou chuťou, rovnako ako sa nebudete musieť obávať akýchkoľvek škodcov. Ako je toto všetko možné? Stačí poznať správne ingrediencie a ich pomer. Vyskúšajte a uvidíte, že tohtoročná úroda môže byť iná ako predtým.

Čo budete potrebovať na hnojivo na domáce paradajky?

Mnoho záhradkárov skúša rôzne kupované roztoky a postreky na paradajky. Treba povedať, že tie nie sú vždy správnou voľbou. A to ako preto, že môžu byť drahé, tak preto, že môžu byť aj plné chémie. Navyše ich účinnosť nemusí byť taká, ako očakávate. Je preto lepšie namiešať si vlastný roztok. A čo budete potrebovať? Dosť možno vás kombinácia jednotlivých ingrediencií prekvapí. Pripravte si:

    • 3 litre vody
    • ½ šálky cukru
    • 100 g droždia

Ako na prípravu tohto roztoku?

Máte potrebné ingrediencie? Potom si môžete unikátne hnojivo na paradajky pripraviť. Postup nie je pochopiteľne nijako zložitý. Stačí droždie a cukor zmiešať vo vode. Miešajte do tej doby, než sa všetko dokonale rozpustí. Teraz máte všetko pripravené k samotnému použitiu. Samozrejme platí, že keď máte paradajok viac, alebo naopak menej, môžete pomer ingrediencií upraviť tak, aby ste získali toľko roztoku, koľko je potrebné. 1 liter by mal postačiť na jeden priemerný záhon.

Ako a kedy používať?

Nie je potrebné vymýšľať nič zložité. Vzniknutý roztok nalejte do kanvy a zalievajte ním záhony s paradajkami. Na jeden bežný záhon postačí asi 1 liter tohto roztoku. A ako často ho aplikovať? Ideálne je raz za 14 dní. Tým zaručíte, že paradajky budú mať všetko potrebné a zároveň zaistíte, že sa im budú vyhýbať aj škodcovia, ktoré ich môžu napádať.

Čo tento roztok s cukrom a kvasnicami dokáže?

Vďaka unikátnej kombinácii cukru a kvasníc sa môžete tešiť na to, že vaše paradajky budú mať celý rad potrebných živín, čo sa pozitívne podpíše ako na ich raste, tak sa to pozitívne podpíše aj na ich veľkosti, ale aj farbe, rovnako ako chuti. Daná kombinácia navyše napomáha aj tomu, že priamo odpudzuje škodcu. Zaistíte tak to, čo je pri pestovaní čohokoľvek základom: myslieť na prevenciu a snažiť sa škodca priamo odpudiť. Je to vždy lepšie, než sa ich snažiť neskôr likvidovať. 🙂