Úvod Tipy a Triky 8 tipov, ako využiť MRAZNIČKU neobvyklým, originálnym spôsobom

8 tipov, ako využiť MRAZNIČKU neobvyklým, originálnym spôsobom

Mraznička je pomocník, ktorého doma využíva takmer každá rodina. Zhodneme sa na tom, že väčšina rodín ju používa na mrazenie potravín ovocia, zeleniny, mäsa, rýb a pokrmov, ktoré nezjeme. To je určite správne a presne k tomu je mraznička určená. Avšak využívať ju môžete ešte aj na iné účely, než sú mrazené potraviny. Čo všetko sa dá do nej ešte vložiť?

Ako využiť mrazničku inak?

Predĺžte životnosť batérií

Skladovanie batérií v mrazničke alebo pri teplotách pod bodom mrazu môže značne predĺžiť ich životnosť. To však platí iba u niektorých typov batérií: predĺži životnosť alkalických batérií len o niečo málo, ale životnosť batérií NiMH môže byť predĺžená až o 90%.

Znovu otvorte zapečatené obálky

Kontrolovať cudziu korešpondenciu nie je slušné a rozhodne to neschvaľujeme. Ak však nastane situácia, ktorá si bude žiadať otvorenie obálky a následne jej zalepenie, skúste trik s mrazničkou. Vložte obálku do vrecka a na 2 hodiny vložte do mrazničky, po vytiahnutí ju pomocou noža krásne otvoríte. Akonáhle obálka dosiahne izbovú teplotu, opäť sa zatvorí a nikto nič nespozná.

Dlhšia životnosť sviečok

Vloženie sviečok do mrazničky na jeden deň pred ich použitím im pomôže vydržať takmer dvakrát tak dlho. Tým, že sa vosk schladí, bude horieť pomalšie a u niektorých druhov sviečok zabraňuje tento trik stekaniu vosku.

Rifle v mrazničke

Ak potrebujete nasledujúci deň obliecť na seba rifle, ktoré by už potrebovali práčku, ale vám sa to práve časovo nehodí, vložte ich do igelitového vrecka a šup s nimi do mrazničky cez noc. Fľaky na nich síce samozrejme nezmiznú, to zmôže naozaj len práčka, ale zbavíte ich zápachu a baktérií.

Využitie mrazničky

Predĺžte životnosť silonkám

Silonkám môžete predĺžiť ich životnosť tým, že ich najprv namočíte, vyžmýkate z nich vodu, následne vložíte do igelitového vrecka a vložíte do mrazničky na 12 hodín. Potom ich vytiahnete a necháte pri izbovej teplote uschnúť. Nebudú tak náchylné na zádery a púšťanie očiek.

Ďalšie tipy na využitie mrazničky

  • Dlhšia životnosť rúžov a pomád
  • Odstráňte zápach z obuvi – obuv vložte do uzatvárateľného vrecka a na niekoľko hodín do mrazničky
  • Skladujte v nej semená na výsadbu – musia byť suché a vo vzduchotesnej nádobe. Po vytiahnutí ich zasaďte, až budú úplne rozmrazené.