Čierne korenie do práčky? Tento zázrak musíte hneď vyskúšať!

Príklady využitia čierneho korenia v domácnosti. - LajfHeky
Príklady využitia čierneho korenia v domácnosti. - LajfHeky

„Je potrebné žiť v harmónii s prírodou.“ Publius Cornelius Tacitus.

Citát na začiatku dnešného článku by sme si mali všetci vziať k srdcu. Ak chceme čistý vzduch a pitnú vodu, nesmieme predovšetkým my znečisťovať tieto cenné strategické suroviny. To nezdravé si totiž vytvárame sami.

Chceme vám ukázať, že väčšina vecí, ktoré potrebujeme pre chod domácnosti, sa dá nájsť v prírode, respektíve vo vlastnej potravinovej skrinke. Nie je potrebné utrácať peniaze za drahé chemické čistiace prostriedky alebo odstraňovače škvŕn. Stačí použiť korenie alebo soľ.

Len do polievky alebo omáčky? Kdeže!

Ako pomoc pri praní

Toto korenie je skvelé nielen pre polievky a omáčky, ale aj pre zázraky so spodnou bielizňou. Ako nás často varujú reklamy, farebná bielizeň nám bledne a musíme kupovať prostriedky na udržanie farby.

Nakúpte si čierne korenie, nalejte do bubna a bielizeň vyperte podľa svojich zvykov. Toto korenie zabraňuje tomu, aby bol prací prášok zachytený na bielizeň a tým aj vyblednutiu farieb.

Preč s bolesťou zubov

Ak vás trápia boľavé zuby, najlepšie je samozrejme zájsť za svojím zubným lekárom. Nie vždy je bolesť iba dočasná a často je skôr symptómom ako dôvodom bolesti. Ak predsa len chcete najskôr vyskúšať nejaký domáci recept, pol lyžičky čierneho korenia a pol lyžičky namletého klinčeka by mohla byť odpoveď. Pozrite si touto zmesou zuby a uvidíte, čo sa bude diať. Najmä opatrne!

Čierne korenie ako liek.

Prečo čierne korenie nesmie chýbať v domácej lekárničke?

Určite ho nájdeme v každej domácnosti a denne ho používame niekoľkokrát. Prečo by malo byť súčasťou domácej lekárničky? Dokáže totiž viac, akoby ste očakávali!

  • Alkaloid piperín sme už spomínali, no medzi jeho primárne účinky patrí napríklad to, že výrazne zvyšuje vstrebávanie a využitie niektorých výživových doplnkov
  • Čierne korenie vo výraznej miere zlepšuje trávenie. Dáva totiž signál žalúdku, aby zvýšil produkciu tráviacich kyselín, čo spôsobuje jednoduchšie trávenie
  • Čierne korenie je výborným antioxidantom
  • Má protibakteriálne a protizápalové účinky
  • Odstraňuje nánosy cholesterolu, čím čistí cievy a redukuje tak aterosklerózu
  • Svojím pôsobením korenie odvádza prebytočnú vodu z tela – takže napomáha znižovať opuchy v tele, zmierňuje potenie
  • Pôsobí aj ako prírodné antidepresívum – zvyšuje hladinu serotonínu, neurotransmiteru, ktorý je dôležitý pri dobrej nálade
  • Piperín zvyšuje beta-endorfíny – prírodné tlmiče bolesti a látky dobrej nálady!