20+ šikovných trikov, ktoré vám uľahčia prácu s počítačom

Tipy a triky s počítačom
Tipy a triky s počítačom

Bez počítača sa dnes človek pohne len sotva. Je súčasťou osobného i súkromného života takmer každého z nás. Ak počítače nie sú vašou šálkou kávy, ale ešte nie ste pripravený to s technikou vzdať, osvojte si tieto triky. Budete to mať v živote o čosi ľahšie. Pomôžu vám nielen pri surfovaní po internete, ale aj pri klasických úkonoch, ktoré na počítači bežne vykonáte.

1. Stlačením klávesy „F4“ pri používaní programu Excel zopakujete svoj posledný príkaz.

2. Tlačidlo „F5“ slúži na aktualizovanie webovej stránky v prehliadači. Pre je úplne opätovné načítanie stlačte kombináciu kláves „Ctrl“ a „F5“.

3. Ak niečo inštalujete, vždy si vyberajte možnosť „voliteľná inštalácia“. V ostatnom prípade vám softvér nainštaluje množstvo programov náročných na veľkosť bez toho, aby ste o tom vôbec vedeli.

4. Používate notebook? Batérie sa nabije oveľa rýchlejšie v režime „lietadla“

Keď svoj prístroj prepnete do režimu lietadla, znamená to, že je mnoho funkcií, ako napríklad Wi-Fi alebo Bluetooth, obmedzených. Má to ale svoje výhody. Všetky tieto funkcie zbytočne zaťažujú batériu. Laptop nabijete až o štvrť hodiny rýchlejšie, ak budú vypnuté.

5. Súčasné stlačenie kláves „Windows“ a „šípka“ (doprava alebo doľava) vám umožní presúvať aktuálne okno po ploche.

6. Stlačením kláves „Windows“ a „L“ uzamknete svoj počítač.

7. Alt + klik na obrázok

Sťahovanie obrázkov z Google vyhľadávača nemôže byť jednoduchšie. Stačí stlačiť kláves „alt“ a kliknúť ľavým tlačidlom myši na daný obrázok. Hotovo.

8. Ak v internetovom prehliadači kliknete na odkaz (teda na link) prostredným tlačidlom myši, otvoríte ho v novom okne. To isté sa stane, ak na odkaz kliknete myšou a súčasne stlačíte „Ctrl“.