Toto by mala vedieť každá žena! Skvelé dôvody, prečo používať citróny každý deň

Využitie citrónov pre krásu
Využitie citrónov pre krásu

Citróny sú extrémne zdravé citrusové plody, ktoré ponúkajú nespočetné zdravotné výhody, ale každý z nás netuší, ako sa dá citrón používať v každodennom živote. Napríklad?

Citróny sú bohatým zdrojom vápnika, horčíka, železa, vitamínov B, fosforu a vitamínu C (88%).

Citrón detoxikuje telo, posilňuje imunitný systém, čistí močový trakt, upokojuje bolesti hlavy a pomáha pri chudnutí.

Citrónová šťava je tiež jedným z najsilnejších prírodných liečiv v liečbe kožných problémov. Preto sa často pridáva k rôznym krémom, peelingom, maskám, rovnako tak prípravkom pre starostlivosť o vlasy a výrobkom používaným k zlepšeniu zdravia nechtov a zubov.

Dnes vám prinášame 7 skvelých dôvodov, prečo by ste mali citrón používať denne:

1) Vyživuje pokožku

Aplikácia citrónovej šťavy na tvár pomocou vatového tampóniku vyživuje kožu, rozjasní ju a zanechá ju hebkejšiu a sviežu.

2) Odstraňuje tmavé škvrny

Naneste citrónovú šťavu na tvár a nechajte pôsobiť po dobu 15 minút – potom si umyte tvár vlažnou vodou. Tým sa vyčistí vaša pleť, zosvetlia sa pigmentové škvrny a pomôže pri liečbe akné.

3) Odstraňuje čierne bodky

Citróny účinne ošetrujú čierne bodky, pretože sú bohaté na vitamín C a minerály, ako je draslík, vápnik a horčík, ktoré poskytujú silné antibakteriálne vlastnosti.

4) Vyživuje nechty

Namáčajte si nechty v citrónovej šťave po dobu 10 minút, aby ste ich rozjasnili a posilnili. Potom ich ošetrite roztokom z bieleho octu a horúcej vody.

5) Suché a popraskané pery

Pred spaním naneste citrónovú šťavu na suché a popraskané pery. Pery budú hladšie a odstránite z nich mŕtve kožné bunky.

6) Prirodzený dezodorant

Citrón si rozkrojte na polovice a potrite si ním podpazušie – tým zlikvidujete zlý zápach, odstránite pot a oblasť v podpazuší zanecháte sviežu a čistú. Umyte vlažnou vodou.

7) Citrón môže zosvetliť vlasy

Citrónová šťava je skvelým prírodným prostriedkom pre zosvetlenie vlasov. Stačí rozpustiť 50 ml čerstvo vylisovanej šťavy v 200 ml vody a vlasy opláchnuť. Pre najlepší efekt postriekajte vlasy týmto roztokom krátko predtým, než vyjdete von na silné slnečné svetlo.