Používate olivový olej len pri varení? 6 spôsobov, ako ho využiť aj pre krásu

Využitie olivového oleja. LajfHeky
Využitie olivového oleja. LajfHeky

Olivový olej nájdeme vo väčšine domácností predovšetkým v kuchyni. Skvele sa hodí do šalátov, zálievok a využijete ho aj pri príprave teplých pokrmov. Vedeli ste ale, že ho môžete využiť aj ako skvelý kozmetický prípravok?

Nie nadarmo býva olivový olej označovaný ako tekutý zázrak. Nájdeme v ňom totiž veľké množstvo mono-nenasýtených mastných kyselín a tiež vitamínov A, D, K a E.

Výhod, ktoré ponúka, je nespočetne:

  • pôsobí proti nádorovým a kardiovaskulárnym ochoreniam
  • dokáže znížiť cholesterol
  • detoxikuje
  • spomaľuje starnutie
  • zmierňuje nadúvanie
  • pomáha pri chudnutí

Svoje využitie však nenachádza len v kuchyni, ale aj v kozmetike:

Olej na holenie

Olivový olej vám poslúži rovnako, ako ktorýkoľvek iný krém na holenie. Rozotrite malé množstvo oleja v rukách a naneste na menšiu časť tela a ohoľte.

Odličovač očí

Podobne ako kokosový olej, aj ten olivový dokáže šetrne odstrániť líčidlá z vašich očí. Stačí naniesť trochu na vatový tampón a jemne oči odlíčiť. Potom nezabudnite očné okolie opláchnuť vlažnou vodou, aby ste odstránili všetky zvyšky oleja.

Balzam na pery

Vďaka obsiahnutým vitamínom budú vaše popraskané pery opäť plné života. Stačí pery prstom jemne pretrieť. A ak chcete svojim perám dodať extra liečbu, zmiešajte trošku olivového oleja s kokosovým olejom alebo medom.

Posilňovač nechtov

Pre posilňovač nechtov nemusíte bežať do lekárne alebo drogérie, ak máte doma olivový olej. Ľahko vmasírujte menšie množstvo oleja do nechtových lôžok, záderov aj prasklín. Pre intenzívnejšiu liečbu olivový olej mierne zohrejte a doprajte svojim nechtom zhruba 10 minút kúpeľu.

Sérum na vlasy

Olivový olej býva často využívaný do vlasových prípravkov. Dokáže vlasy vyhladiť a vyživiť. Rozotrite malé množstvo v dlaniach a vlasy následne uhlaďte.

Hydratačný prípravok

Využiť ho môžete aj na všetkých častiach tela, ktoré vyžadujú hydratáciu. Či už sa jedná o popraskané päty alebo suchú pleť.