8 typov ľudí, ktorých by ste bezpodmienečne mali odstrániť zo svojho života

Typy ľudí, ktorých by ste mali odstrániť zo svojho života - LajfHeky
Typy ľudí, ktorých by ste mali odstrániť zo svojho života - LajfHeky

Žijeme len raz, a preto by sme si mali dávať dobrý pozor na to, s kým svoje všedné i nevšedné dni zdieľame!

Za život stretneme veľké množstvo ľudí. Niektorí nás obohatia, iní nás toho veľa naučia, ale sú aj takí, na ktorých by sme najradšej urýchlene zabudli. Pokiaľ vo svojom okolí máte niekoho z týchto vysávačov energie, urobte s nimi krátky proces!

Závistlivci

Títo ľudia vám nič dobrého neželajú. Naopak, radujú sa z vašich neúspechov. Nenechajte sa nimi ovplyvňovať a otravovať.

Klebetníci

V prvom momente môžu títo ľudia pôsobiť ako celkom vtipní spoločníci. Vždy majú čo povedať a dozviete sa od nich všeličo zaujímavé. Keď sa však lepšie započúvate, zistíte, že sú často plní závisti a nenávisti.

Veľmi pravdepodobne vám budú podrobne opisovať, kto čo vlastní, s kým sa pozná a budú sa tešiť z toho, čo zlé sa im prihodilo. Možno k tomu pripoja aj vety typu, že však si za to môžu sami a podobné prejavy „súcitu“.

Tupci

Hovorí sa, že najväčšia zrážka človeka je s blbcom. A tentoraz rozhodne nemáme na mysli nejaké vzdelanie. Aj robotník za pásom môže mať viac sedliackeho rozumu než študovaný doktor práv.

Unudenci

Nemáte sa s nimi o čom rozprávať, konverzácia viazne, napriek tomu sa vám stále pletú do života? Potrebujú vás ako zdroj svojej inšpirácie, ale sami k ničomu neprispievajú. Rozmyslite si dvakrát, či s takými ľuďmi chcete tráviť čas.

Negativisti

Títo ľudia sa často a veľmi radi vydávajú za realistov. Faktom však ostáva, že v skutočnosti sú to poriadni pesimisti. Každý im ubližuje, všetci majú viac šťastia, ako oni a podobné frázy patria do ich bežného slovníka.

Keď im udelíte slovo, máte pocit, akoby si všetky tieto pohromy ukladali niekam na disk a naraz ich chceli na vás vysypať. Pokračovaním v diskusii s nimi vytvárate akýsi bludný kruh negativity, z ktorého sa len ťažko uniká.

Majstri sveta

Myslia si o sebe, že zjedli „šalamúnove hovno“ a navrch získali dva patenty na rozum. Od týchto mudrcov tiež ruky preč.

Podlí ľudia

Od zlých ľudí k sebe pritiahnete len negatívne myslenie a negatívnu energiu. Dajte si na nich pozor, pretože čo dnes hovorí človek bez chrbtovej kosti o vašom spoločnom priateľovi či nepriateľovi, bude možno zajtra hovoriť o vás.

Klamári

Hovorí sa, že každý človek klame. Vraj je to denne 10 až 200 krát. Podľa viacerých výskumov vám už počas prvých minút človek, ktorého stretnete po prvý krát, zaklame niekoľko ráz. Väčšina z týchto klamstiev je neškodná. Ak daného človeka ani nepoznáte, prakticky vás jeho malé klamstvá ani nijako nezasiahnu. Všetko je však úplne inak, ak sa tak deje pri človeku, ktorého dobre poznáte a dôverujete mu. Takéto klamstvá už váš život ovplyvňovať môžu.