Čo vaše spacie návyky hovoria o vašom vzťahu? Zistite na čom ste!

Čo vravia vaše spacie návyky o vašom vzťahu s partnerom? - LajfHeky
Čo vravia vaše spacie návyky o vašom vzťahu s partnerom? - LajfHeky

Inšpirovaní výskumom profesora Richarda Wisemana (University of Hertfordshire) a prácou psychologičky Corinne Sweetovej, sme sa rozhodli vytvoriť tohto zábavného sprievodcu spiacimi pozíciami pre páry, ktoré, dúfajme, vám poskytnú lepšie pochopenie vášho vzťahu.

Aké sú vaše spacie návyky s partnerom?

#Poloha „Objatie počas medových týždňov“

Táto situácia sa vyskytuje, ak je láska čerstvá alebo tento pár strávil isté obdobie od seba.

Poloha je tiež populárna medzi manželmi, ak ich rodinný život je stále vášnivý, plný nehy a lásky.

#Poloha „Dialóg“

Táto poloha je veľmi častá medzi partnermi, ktorí udržiavajú silné prepojenie medzi sebou, ale stále potrebujú spoločne tráviť čas a komunikovať častejšie.

#Poloha „Hvezdárstvo“

Obaja partneri spia na chrbte. Jedna osoba sa zvyčajne položí na chrbát, zatiaľ čo druhá položí hlavu na rameno svojho partnera, čím sa stáva ním závislým. Tento pár má skvelú chémiu, ale niekedy zistí, že je trochu nepríjemné, že je nútený vziať do úvahy názor druhého (a v tomto prípade aj pozíciu).

#Poloha „Zlatá kolíska“

Táto pozícia je veľmi podobná predchádzajúcej pozícii, aj keď je oveľa dôvernejšia. Toto je veľmi časté medzi pármi, ktoré sa neboja neustále zobrazovať svoje pocity; sú veľmi krehké a veľa sa o seba starajú. Pozícia zvyčajne znamená, že muž je vo vzťahu viac dominantný.

#Poloha „Som tu pre teba“

Tieto páry sú zvyčajne veľmi šťastné a skutočne si svoje vzťahy vážia. Pozícia odzrkadľuje vzájomný rešpekt osobného priestoru. A ich dotýkajúce sa chrbáty sú dôkazom toho, že je pre nich veľmi dôležité cítiť prítomnosť svojho partnera v okolí.

#Poloha „Sloboda“

Táto pozícia môže ukázať, že pár šiel do postele hneď po tom, čo mali veľký boj. Existuje však aj alternatívne vysvetlenie: obaja partneri sú pravdepodobne veľmi nezávislí, sebestační jednotlivci, ktorí potrebujú veľa osobného priestoru.

#Poloha „Kráľa lôžka“

Partneri, ktorí majú tendenciu sa rozťahovať po celej posteli, sú zvyčajne tí, ktorí cítia, že sa potrebujú presadzovať, a nie prejavovať svoje pocity svojmu partnerovi. Ich správanie vo vzťahoch je často veľmi sebecké, čo sa odráža v ich spánkových návykoch.

#Poloha „Lyžice“

Táto pozícia zároveň naznačuje harmonické a vášnivé vzťahy. Pozícia je veľmi populárna počas prvých pár rokov manželstva. Partner „vzadu“ má zvyčajne v takýchto vzťahoch dominantnú úlohu. Druhý partner má naopak pocit, že je chránený.

#Poloha „Voľné lyžice“

Páry si vyberajú veľmi pohodlnú pozíciu, ale poskytujú si viac slobody. Toto je jedna z najzložitejších pozícií s minimálne dvoma možnými interpretáciami:

Pozícia odzrkadľuje vzťah bez vášne – aspoň jeden z partnerov cíti tento spôsob. Necíti žiadnu potrebu fyzického kontaktu alebo je jednoducho nespokojný so svojim partnerom.

V druhom prípade partner, ktorý sa otočí chrbtom, akoby žiadal o väčšiu pozornosť.

#Poloha „Objatie nohy“

Partneri dávajú prednosť spánku v nie veľmi úzkom kontakte, ale dotýkajú sa navzájom nohami. Zvyčajne páry, ktoré spávajú takto, zdieľajú rodinnú harmóniu a vzájomnú dôveru. Dávajú si navzájom slobodu pri zachovaní malého „mosta“, aby sa navzájom dotýkali a cítili aj v noci.