Význam ukazováka – čo prezrádza o charaktere a vzťahu k ľuďom ten váš?

Každý človek je iný a aj tvar prstov a nechtov má každý z nás rozdielny.

Áno. Každý človek je iný. Každý človek má iné prsty, niekto ich má viac zakrivené, niekto zase viac rovné, každý to má proste tak ako sa s tým narodil. Ale podľa typu sa rozdeľujú ukazováky do základných troch skupín. Pozrite sa ako na tom ste. Je to celkom zaujímavé.

Aký máte typ?

Ukazovákov je niekoľko typov. Zvyčajne je najcitlivejším prstom a je všeobecne prstom najpoužívanejším. Nie je však najdlhší. Je kratší ako prostredník a niekedy býva kratší ako prstenník. Preto vám dnes ukážeme tri typy ukazovákov, aby sme vám ukázali, ako na tom je váš charakter voči vzťahu k ostatným ľuďom. Typy ukazováka rozdelíme do troch kategórii na typ A, typ B a typ C. Ukazovák si porovnajte s ukazovákom na fotke a pozrite sa aký je to typ.

#Typ A – Introvertný typ človeka

Ste skôr introvert a nerád dávate svoje city najavo. Zvyčajne sa správate melancholicky a to vám pomáha predstierať, že ste silná osobnosť. Ľudia vás berú ako chladnejšieho človeka, ale v kútiku duše takí nie ste. Ste nezávislá osobnosť, ktorá je vnútri emotívna a citlivá, ale nedávate to najavo. Naopak v spoločnosti sa viete správať a pôsobíte elegantne. Neznášate klamárov, podvody a pokrytectvo.

#Typ B – Nezodpovedná, no citlivá osobnosť

Nie ste príliš zodpovedná osoba. Zodpovednosti a iniciatíve sa skôr vyhýbate, ste radšej, keď vás niekto vedie. Ak sa do niekoho zamilujete, je to navždy. Patríte len tomuto človeku a venujete mu všetku svoju pozornosť a čas. Ste veľmi citlivá osoba, a keď sa pre niečo rozhodnete, tak to tiež aj dokončíte.

Čítaj tiež: 8 dôvodov, prečo by ste mali spať nahí: Predposledný dôvod vás prekvapí najviac

Pri akejkoľvek situácii dokážete zachovať pokojnú hlavu, aj keď vo vnútri ste vo vytržení. Ste veľmi zraniteľní, preto by ste si mali dávať pozor na to, komu dôverujete. Snívate o tom, že stretnete človeka, ktorý vás bude milovať tak moc, ako ste schopní milovať vy.

#Typ C – Zraniteľná osobnosť

Ste taký menší nervák a je veľmi ľahké vás vyprovokovať. U ničoho dlho nezostanete a málo čo dokončíte. Ste zahľadení skôr do seba, ale dokážete rešpektovať aj iných. Nemáte radi zbytočné problémy a neradi sa púšťate do vecí, ktorým nerozumiete alebo ktoré sa vás netýkajú. Ak sa s niekým hádate, nemáte problém prísť s ospravedlnením ako prvý, pretože sa nedokážete hádať príliš dlho. Dokážete odpúšťať rýchlo. Chcete, aby vám ľudia verili a dokázali sa na vás spoľahnúť. Aj vy by ste si mali dávať pozor na to, komu veríte. Ste veľmi citlivý a zraniteľný človek.

Čítaj tiež: Psychologické fakty o druhých ľuďoch, ktoré vám toho veľa napovedia