Úvod Vzťahy Stávajú sa vám s vašou polovičkou podobné situácie? Pozrite sa na 10...

Stávajú sa vám s vašou polovičkou podobné situácie? Pozrite sa na 10 znakov toho, že chodíte so psychopatom!

Nemusíte sledovať najnovšie “hity a trendy” v oblasti vzťahov a intímneho spolužitia, aby ste vedeli neodškriepiteľné: čakať princa na bielom koni (nehľadajte za tým žiadny dvojzmysel) je typický príznak tínedžerskej naivity.

V realite má drvivá väčšina nezadaných (ale aj zadaných) žien celkom iné želanie. Mať normálneho chlapa. Tí však vymierajú a nie práve najpomalším tempom. Tento neúprosný fakt si všíma aj čoraz viac blogov, orientovaných na tému vzťahov, ktorých popularita, mimochodom, taktiež rastie priamo úmerne spolu s nespokojnosťou čoraz vyššieho percenta populácie so svojim partnerským životom.

Pripravili sme pre vás 10 situácií, kedy sa vaša polovička správa čudne, čo pravdepodobne značí, že vás emocionálne týra.

1. Za všetko, čo sa im nepodarí, môžete jedine vy

Nemyslite si, že sú hlúpi a že ničomu nechápu. Práve naopak, vedia, že je to ich chyba, ale ich povaha im nedovolí si ju priznať. Snažia sa o to, aby ste si mysleli, že za všetko zlé, čo sa stane, môžete vy.

2. Chúďatko

Venujte pozornosť tomu, čo psychopat hovorí na prvých rande o ľuďoch zo svojej minulosti. Je jeho bývalá priateľka blázon, ktorý ho týždne sledoval? Má prehnane starostlivú a nekontrolovateľnú matku? Či sa zdá, že ho všetci, chudáka, zneužívajú a opúšťajú? Počúvajte pozorne; čokoľvek hovorí o ľuďoch zo svojej minulosti môže byť to isté, čo raz bude hovoriť o vás.

3. Zhadzujú vašu dôstojnosť

Pre takúto osobu veľa neznamenáte, môžete sa snažiť najviac ako to len ide, vašu snahu jednoducho neocenia, proste sa im nič nepáči a na všetko si sťažujú. Nájdu si osobu, ktorá ich má rada a využívajú ju na uspokojovanie svojich potrieb.

4. Choroby a zranenia

Keďže psychopati sú doslova zbláznení do významu slova súcit, pripravte sa na záplavu zranení a chorôb, ktoré oni zázračne prekonali. Či už je to prekonanie rakoviny, zlomenie nohy alebo trauma z detstva, o ktorej nikdy nikomu nepovedal. Neskočte mu na to – a skúšajte si preveriť jeho príbehy. A nebuďte prekvapení, ak bude mať pripravenú skvelú výhovorku, prečo jeho story nemôže nikto dosvedčiť a neexistuje o nej žiadny záznam.

5. Vinia vás z toho, že v živote ešte nič nedokázali

Tieto osoby sú pravdepodobne mentálne narušené, veria tomu, že všetci okrem nich sú zodpovední za ich zlyhania. Ako bolo spomenuté vyššie, vaše pocity ich absolútne nezaujímajú. Budú opakovať tú istú vec stále dokola:  “To kvôli tebe som si nesplnil svoje sny!”

6. Tichá obrana

Akonáhle sa dostanete do vyššie zmienených fáz, zdanlivo romantický príbeh sa začína meniť na drámu. Psychopat sa nebráni útokom, ale útočí premyslenou a rafinovanou obranou. Napríklad tak, že vyhlási tichú domácnosť, prípadne zmizne na niekoľko dní nevedno kam.

7. Neustále vás zavádzajú preto, aby ste sa cítili zle

Nielenže takí ľudia klamú len v nejakých veciach, sú schopní klamať úplne v hocičom a v tejto pozícii ich vôbec nezaujímajú vaše pocity a ani si neuvedomujú, čo spôsobujú.

8. Trhliny v maske

Azda najtypickejší príznak psychopata – z ničoho nič zo seba vysype niečo ako “Som blázon, vieš?” alebo sa odrazu prizná k tomu, že vás podvádza. Neskôr to obráti na žart, prípadne poprie, že to povedal. Ide mu len o to, aby vás vyviedol z rovnováhy. Alebo – a je to dosť možné – mu iba padá maska osobnosti.

9. Zakazujú vám komunikovať s inými ľuďmi

Ak s takouto osobou chodíte a ozaj ju máte radi, tak je ozaj ťažké si pomôcť. Donúti vás myslieť si, že bez neho/nej by ste nemohli žiť, nemôžete sa stýkať s inými ľuďmi a aj napriek tomu si myslieť, že je všetko v pohode.

10. Teplo a chlad

Tu sa už dostávame k finálnej časti psychopatovho plánu. Najskôr vás namotá a zrazu sa z ničoho nič stiahne a stane sa takzvane chladným. Táto metóda sa nazýva aj “teplo a chlad”, pričom intenzita striedania protipólov sa postupne zvyšuje. Medzi obľúbené taktiky patrí aj tá, pri ktorej vám predstaví inú osobu – expriateľku či exmanželku, s cieľom vyvolať vo vás žiarlivosť.