Tento domček má len 26m², ale vnútri ukrýva niečo úžasné, čo vás dostane

Miniatúrny dom, ktorý vnútri ukrýva niečo úžasné. LajfHeky

Práve sa pozeráte na domček, ktorý je tak malý, že by ste ho mohli hocikde ukryť alebo ľahko prehliadnuť, ak by ste išli okolo neho. Ide totiž o najužší dom na svete. Svojim luxusným vybavením ale predčí mnoho väčších domov.

Za zhotovením tohto ultra úzkeho domu stojí Chris Heininge. Už ako 17 ročný sa stal Chris kresťanským misionárom, vďaka nátlaku rodičov, aby už nemusel nikdy manuálne pracovať ako oni. Jeho rodičia boli šikovní dizajnéri a remeselníci, ktorí vyrábajú útulné a ekologické mini domy. Ako sa hovorí, jablko nepadá ďaleko od stromu.

Nasledujúcich 20 rokov strávil Chris v Indii a Japonsku. Počas svojho pobytu v zahraničí ale pomáhal s výstavbou nejedného domu a netají sa tým, že ho veľmi inšpirovali japonskí architekti a stavby. Tie sa vyznačujú neuveriteľným minimalizmom a dokonalosťou, ktorá prekoná všetky očakávania.

Bolo teda jasné, čomu sa bude Chris po návrate domov venovať. Tento mini dom je navrhnutý tak, aby spĺňal všetky podmienky pre bežné bývanie. Obrovskou výhodou sú jeho rozmery: 3×6 metrov, jeho výška dosahuje 4,5 metra. Domček má až dve poschodia, pričom spodné poschodie zahŕňa obývačku s kuchyňou a kúpeľňou, v ktorej je dokonca aj jakuzzi a vrchné poschodie tvorí spálňa s posteľou, ktorá má skutočne kráľovské rozmery.