Skrytý význam TETOVANÍ? Na tieto tetovania si dajte POZOR, môžu vás dostať do problémov

Nebezpečné tetovania
Nebezpečné tetovania

Vzor a umiestnenie tetovania by si ľudia mali najprv dobre premyslieť. Čo môže vyzerať ako nevinný obrázok, dokáže mať v skutočnosti skrytý význam, o ktorom ani len netušíte. Významy jednotlivých tetovaní sa líšia od krajiny ku krajine, no pre príklad, na tieto si dávajte špeciálny pozor!

Na aké tetovania si dať pozor?

Rozzúrení predátori

Ľudia s týmto tetovaním v podstate dávajú svetu na známosť, že sú agresívni a schopní spáchať násilné trestné činy (ťažké ublíženie na zdraví a vraždy).

A.C.A.B

Tieto písmená sa často nachádzajú vytetované na väzňoch. Táto skratka znamená All Cops Are Bastards (teda: Všetci policajti sú bastardi). Tí, ktorí si v nevedomosti dali tieto písmená vytetovať, prišli narýchlo s „akože“ významom: Always Carry a Bible (teda: Vždy nos Bibliu), to však rozhodne nie je všeobecne uznávaný význam a mnoho ľudí o tom veľmi dobre vie.

A.C.A.B tetovanie

Klaun

Pokiaľ máte vytetovaného klauna, vyhnite sa pre istotu Brazílii, pretože práve v tejto krajine je podobné tetovanie vnímané ako veľká urážka, ak nie priam ako pozvánka do väzenia. Ľuďom okolo totiž nevedomky dávate na známosť, že ste zavraždili príslušníka polície.

Klaun

Kríž na hrudi

Veľký kresťanský kríž na hrudi by ste našli na viacerých najhorších kriminálnikoch v Rusku. Pokiaľ by si ničnetušiaci človek predsa len dal kríž vytetovať, pri prípadnom stretnutí so skutočným zločincom mu hrozí problémik.

Kríž na hrudi

Slza

Na prvý pohľad úplne nevinné tetovanie. Treba však mať na pamäti, že vytetovaná slza pod pravým okom je v kriminálnych kruhoch znakom, že dotyčný človek spáchal vraždu, alebo sa o ňu pokúsil.

Špeciálny význam mala vytetovaná slza na väzňoch. Za každú zabitú osobu si dávali jednu slzu, mala však dve podoby. V prípade dokonanej vraždy bola slza vyplnená, nedokonanú vraždu znázornili nevyplnenou slzou. Nie vždy však slza odkazovala na kriminálnu minulosť odsúdeného, niekedy bola len symbolickým vyjadrením smútku za úmrtím blízkej osoby či priateľa.

Trojlístok

Pokiaľ si dáte vytetovať trojlístok namiesto štvorlístka, v niektorých ľuďoch môžete vzbudiť podozrenie, že patríte k írskym kriminálnym neonacistickým gangom.

Tetovanie trojlístok

Buddha

Nechať si vytetovať Buddhu vás môže vyjsť poriadne draho, keď sa dostanete do krajín, kde je budhizmus dominantným náboženstvom. Je to vnímané ako urážka a rúhanie, a môžete za to skončiť vo väzení.

Koruna s piatimi hrotmi

Korunka s piatimi hrotmi je veľmi bežným tetovaním medzi väzňami. Akoby ste tým dávali na známosť, že patríte ku kriminálnemu gangu Latin Kings. Ide o jeden z najväčších hispánskych gangov.

Korunka s piatimi hrotmi

Pavučina

Pavučina je tradičné väzenské tetovanie. Môže odkazovať ku kriminálnej minulosti a v kombinácii s pavúkom naznačuje buď snahu opustiť zločineckú kariéru (ak je pavúk preč zo siete), alebo túžbu v nej pokračovať (ak pavúk lezie do stredu pavučiny). Na pravom lakti môže vyjadrovať rasistický názor, prípadne odkazuje k rokom stráveným za mrežami, kedy sa odsúdený opieral o lakte.