3 dôvody, prečo majú ľudia vo Veľkej Británii 2 kohútiky

Stretli ste sa s tým?

Svet je plný tradícií, ktoré sa zdajú divné a niekedy dokonca divoké pre iné kultúry. Dnes sme sa rozhodli zistiť, prečo umývadlá v Spojenom kráľovstve majú 2 kohútiky.

#Dôvod č. 1: Historický

Väčšina britských domov sa datuje od 19. a začiatku 20. storočia, kým sa objavili miešače vody a moderné ventily. Niektoré byty sú omnoho staršie, čo je jeden z dôsledkov života v časti sveta s malým množstvom zemetrasení. Keď bola zavedená vnútorná inštalácia, začala s jednoduchým systémom, ktorý posielal studenú vodu priamo zo siete do kuchyne. Neskôr sa pridala horúca voda, ale osobitne. A tak bol vytvorený dvojitý systém. 

#Dôvod č. 2: Rešpektovanie zákona

V Spojenom kráľovstve existuje zákon, ktorý zakazuje miešanie studenej vody a teplej vody z kotla. Faktom je, že v krajine nie je ústredné kúrenie a v každom dome je plynový stĺp (ktorý obyvatelia Británie volajú ústredné kúrenie). Predtým bola povinná časť kotla špeciálny valec. Voda môže zostať zastaraná a valec by mohol hrdzavieť, čo spôsobuje, že voda je nevhodná na pitie. Zdá sa, že ani to nezastavilo ľudí, aby vodu nemiešali a bolo potrebné zaviesť zákon zakazujúci zmiešanie studenej vody vhodnej na pitie s horúcou vodou z valca.

#Dôvod č. 3: Ekonomický

Keď používate dva samostatné kohútiky, všetka voda sa zmieša v umývadle v správnom množstve a tam si umyjete ruky. Preto stratíte iba vodu, ktorú používate. Keď máte miešač vody, otvoríte kohútiky, zvolíte správnu teplotu a potom začnete umývať ruky a spotrebujete oveľa viac vody.