2 otázky, ktoré môžu byť zodpovedané iba SCHIZOFRENIKOM alebo GÉNIOM

Ste schizofrenik alebo génius? - LajfHeky
Ste schizofrenik alebo génius? - LajfHeky

Na zistenie toho, čo sa deje v hlave pacienta a určenie, či nepotrebuje pomoc, sa využívajú mnohé psychiatrické testy a metódy.

Lajfhek pre vás pripravil 2 jednoduché otázky, na ktoré môže odpovedať iba schizofrenická osoba alebo mimoriadna geniálna osobnosť.

Dôležité: Aby ste získali presné výsledky, odpovedzte na otázky podľa svojich pocitov. Pokúste sa sústrediť na to, čo vidíte, a nie na to, ako by to malo vyzerať. Pozrite sa pozorne na obrázky a odpovedajte na otázky.

Ste schizofrenik alebo génius?

#1. Je maska vypuklá na jednej alebo dvoch stranách?

2 Questions That Can Be Answered Only by a Schizophrenic or a Genius

#2. Je maska otáčaná jedným alebo dvomi smermi?

2 Questions That Can Be Answered Only by a Schizophrenic or a Genius

Odpovede:

1. Maska je konvexná len na jednej strane.

2. Maska sa otáča do pravej strany.

Kto si? Blázon alebo génius?

Ak ste odpovedali na obe otázky nesprávne, nebojte sa: ste úplne zdravá osoba. Ak vám bola jedna z vašich odpovedí samozrejmá, je načase nájsť priateľa, ktorý je psychiatrom.

Pravdou je, že mozog zdravého človeka má tendenciu k seba-podvodu. Berie do úvahy umelé tvary a dodatočné tiene, ktoré „opravujú“ obraz. Prehltneme tak hák ilúzie, či chceme alebo nie.

Schizofrenici nemajú túto fantáziu. Ich mozog nemôže vytvoriť spojenie medzi detailmi. Vidia masku tak, ako to naozaj je. Pre nich je maska ​​konkávna a otáča sa jedným smerom.

Aký rozdiel robí génius? Schizofrénia a genialita nie sú také odlišné. Ale je možné medzi nimi rozlišovať. Geniálne osobnosti majú obidva typy myslenia: zdravé a schizofrenické, a sú schopné prepínať medzi typmi myslenia. Vidia ilúziu len tak, ako to vidí normálny človek, ale okamžite v tom vidia aj háčik. Ak chcú, ich mozog môže prestať vnímať klam.