Mrazivé slová slávneho génia: Stephen Hawking (†76) ešte pred smrťou prezradil, čo sa s človekom deje po smrti!

Stephan Hawking prezradil, čo sa s človekom deje po smrti. LajfHeky

Smrti sa nebál, no zomrieť nechcel. Stephen Hawking prirovnal ľudí k elektronike.

Hoci presnú odpoveď na to, čo sa deje po smrti nikto nepozná, mnoho ľudí má na túto otázku inú odpoveď. Najmä prívrženci rôznych náboženstiev sa medzi sebou hádajú, čo sa s ľudskou dušou po smrti stane. O tejto téme sa rozpísal dokonca aj uznávaný vedec a fyzik Stephen Hawking vo svojej práci, ktorá vyšla až po jeho smrti.

Legendárnemu fyzikovi Stephenovi Hawkingovi už počas štúdií na Oxfordskej univerzite lekári v roku 1962 diagnostikovali amyotrofickú laterálnu sklerózu (ALS). Hawking v roku 2011 pre portál Guardian otvorene prehovoril o smrti. S vidinou smrti žil desiatky rokov, no na rozdiel od iných on sa jej nebál. V rozhovore však priznal, že hoci sa smrti nebojí, zomrieť sa neponáhľa. Génius však neveril na nebo ani na život po smrti. Jednoducho tieto teórie vlastnými názormi vyvracal. „Neexistuje žiadne nebo alebo posmrtný život, to je rozprávka pre ľudí, ktorí majú strach z tmy.“

Stephan Hawking zomrel v marci 2018

Stephen Hawking zomrel 14. marca 2018 v Cambridge.
Stephen Hawking zomrel 14. marca 2018 v Cambridge.

Za svojho života sa zaoberal hlavne otázkami vesmíru. S tým je často spájaná aj existencia boha, a v súvislosti s tým aj posmrtný život. Tiež ste si niekedy pokladali otázku, čo sa s nami stane po smrti? Tak alebo onak, Stephen už teraz vie, čo sa po smrti deje.

Aké bolo jeho vysvetlenie? Dozviete sa na nasledujúcej strane.