Úvod Zaujímavosti Dezodorantom na lesk ovocia? Toto je 20 neuveriteľných TRIKOV používaných v reklame...

Dezodorantom na lesk ovocia? Toto je 20 neuveriteľných TRIKOV používaných v reklame na jedlo!

Nič nevyzerá tak dobre v reálnom živote, ako v reklame a boli by ste prekvapení, ako upravené jedlo v médiách môže byť! Zhromaždili sme 20 trikov fotografov používaných v médiách, aby jedlo vyzeralo sviežo, chutne, až priam neodolateľne.

Motorový olej namiesto javorového sirupu

Palacinky absorbujú skutočný sirup príliš rýchlo, aby to stihli fotografovať, takže ho nahradili motorovým olejom. Ďalším trikom je ošetrenie palacinky vodu odpudzujúcim sprejom, ktorý vytvára ochrannú vrstvu.

Kartón vo vnútri torty

Ak fotiť nadýchané koláče, tak s kartónom medzi jednotlivými plátmi. Rovnaký trik sa využíva pri sendvičoch a hamburgeroch.

Mäso v burgri zafarbené krémom na topánky

Burger fašírky sú takmer surové, pražia sa niekoľko sekúnd, aby zostali veľké a šťavnaté. Fotografi farbia mäso s krémom na topánky a značky od grilu vytvoria s horúcimi ihlami.

Lakom na chutný vzhľad žemlí

Hnedý lak na topánky dodá žemliam pre hamburgery chrumkavý dopečený vzhľad.

Do posledných detailov

Hamburger do najmenšieho detailu. Aj sezamové semiačka na jeho vrchu sú detailne uložené pomocou pinzety.

Dezodorantom na lesk ovocia

V reklamách je ovocie vždy také lesklé, však? Na dosiahnutie takéhoto lesku nie je potrebné nič zvláštne – stačí na ovocie nastriekať dezodorant či dokonca lak na vlasy.

Glycerín udržiava morské plody svieže

Morské plody strácajú svoj šťavnatý vzhľad veľmi rýchlo. Aby tomu tak nebolo, oživia ich fotografi zmesou vody a glycerínu.

Íl ako stojan na jedlo

Niekedy je zložité docieliť to, aby jedlo stálo tak, ako chceme. Preto sa používa íl, vďaka ktorému šalát odolá gravitácii.

Glukózový sirup na čínske rezance

Len niekoľko minút zaberie ich príprava, napriek tomu rýchlo schnú. Pred fotením ich preto prelejú glukózovým sirupom (tiež využívané pri dezertoch).

Tekuté mydlo vytvára penu

Ak chcete vyfotiť snímku mlieka, kávy či piva, fotografi pridávajú tekuté mydlo. Vytvára totiž stabilnú penu, ktorá vyzerá prirodzene a atraktívne.

Zemiaková kaša namiesto zmrzliny

Zmrzlina sa topí príliš rýchlo, najmä pri horúcom štúdiovom osvetlení. Preto ju fotografi nahradili farebnou zemiakovou kašou alebo pastou zo škrobu, práškového cukru, kukuričného sirupu, tuku a ďalších zložiek.

Pena na holenie namiesto šľahačky

Na rozdiel od šľahačky sa krém na holenie netopí a to je presne to, čo fotografi potrebujú. Len je hercom potrebné neustále pripomínať, že „zákusok“ nie je skutočný.

Plastové kocky ľadu

Ľad sa pod reflektormi topí veľmi rýchlo, takže fotografi používajú v nealkoholických nápojoch plastové kocky. Mimochodom, môžete tie kocky zmraziť a používať ich aj v reálnom živote.

Lepidlo namiesto mlieka

Raňajkové cereálie rýchlo vsiaknu do mlieka a klesnú ku dnu. Ak ich chcete odfotiť, nahraďte mlieko bielym lepidlom. Cereálie zostanú na povrchu a udržia si svoju pôvodnú podobu.

Antacidá a šumivé nápoje

Bublinky oxidu uhličitého v nealkoholických nápojov rýchlo vyprchajú. Preto fotografi pridávajú tabletky na pálenie záhy – antacidá. Miešanie perlivej vody a antacíd spôsobuje chemickú reakciu tzv. neutralizáciu, ktorá vytvára bublinky.

Kura plnené kuchynskými utierkami

Kurča v reklame nie je nikdy pečené na grile. Je vystavené minimálnemu tepelnému spracovaniu a naopak, je lakované. Ak chcú pridať objem, napchajú doň kuchynské utierky a “zašijú”.

Omáčky pripravené z vosku

Ak chcete vytvoriť perfektné konzistencie, odporúčame pridať roztavený vosk z rôznych farieb do omáčok.

Umelá para

Varenie jedla v pare vyzerá v reklame tak neskutočne chutne. V skutočnosti nie je ani horúca. Okrem Photoshop-u majú fotografi iné spôsoby vytvárania pary:

parostroj – prejdú ním cez potraviny niekoľkokrát, aby vytvorili „dym“

vatové guličky – fotografi ich navlhčia a dajú do mikrovlnej rúry. Potom ich vložia do misky, čím vytvoria niekoľko minút pary pre svoje fotografie

– špeciálne zariadenie pre simuláciu pary.

Orosený pohár?

Orosený pohár, ktorý pôsobí osviežujúco? Za všetko môže dezodorant.

Motýlik?

Ako zachytiť motýlika? Jednoducho, stačí ho zmraziť a položiť na kvet…