Poznáte zvyky iných krajín? Čomu by ste sa mali vyhnúť? Očný kontakt v Číne je veľká chyba!

Zdroj: BrightSide
Zdroj: BrightSide

Iný kraj, iný mrav. Každá krajina ma svoje zvyklosti a spôsoby, ktorými sa odlišuje od ostatných. Preto ak sa chystáte na dovolenku do zahraničia, mali by ste vedieť, čo sa patrí a čo nie. Aj napriek tomu, že svet sa čoraz viac globalizuje, nikdy nezaškodí, keď našinec prejaví úctu dodržiavaním tamojších pravidiel. Tu je niekoľko príkladov správania, ktorého je lepšie sa v niektorých cudzích krajinách vyvarovať.

Veľká Británia

Vo Veľkej Británii sa určite nesnažte predbiehať v rade, nepýtajte sa na zárobky ostatných a nepozývajte ľudí k sebe domov, až kým ich dobre nepoznáte.

Írsko

V Írsku nepoužívajte frázu „top of the morning“ – je zastaralá. Nesnažte sa napodobniť írsky prízvuk. Domáci nič také ako írsky akcent nepoznajú. Rozoznávajú len akcenty z rôznych regiónov Írska. Taktiež by ste nemali byť držgroš. Ak v krčme pijete, buďte pripravení na zaplatenie niekoľkých kôl.

Nemecko

Zvyky v Nemecku

V Nemecku určite nehajlujte, môžu vás za to zatknúť. Nezízajte na ľudí, inak vás budú považovať za nevychovaného alebo mentálne postihnutého. Nemcom trvá, kým sa skamarátia a preto nebuďte hneď príliš priateľskí. Taktiež nikomu neblahoželajte predčasne. Podľa povery môže daná osoba zomrieť ešte pred narodeninami. Také meškanie sa hodnotí v mnohých krajinách za neslušné, zvlášť citliví na neskoré príchody sú však Nemci. Ak necháte čakať Dietricha, Fritza či Günthera, bude vás považovať za veľmi nevychovaného a sebeckého, keďže svoj čas evidentne považujete za dôležitejší ako ten jeho.

Argentína

Presne opačnú taktiku zvoľte, ak vás čaká stretnutie s Milagros, Lucíou alebo Sofíou. Na druhom konci sveta, v Latinskej Amerike, zvlášť v Argentíne, je zasa nevhodné prísť načas. Podobne ako keby ste v našich končinách dorazili na návštevu hodinu pred dohodnutým termínom.