10 pracovných pozícií, kvôli ktorým určite priberiete na váhe

Pracovné pozície, kvôli ktorým priberiete na váhe. - LajfHeky

Nová štúdia, ktorú uskutočňuje spoločnosť Harris Interactive online, poukazuje, že profesie s vysokou úrovňou stresu majú vyššie percento pracovníkov, ktorí priberú nejaké to kilo navyše.

Aby sme boli úprimní, boli sme celkom prekvapení z povolaní, ktoré sme našli v tomto zozname.

Aké pracovné pozície to sú?

Cestovný agent

Títo ľudia musia zo seba vynaložiť čo najväčšie úsilie, aby vyšli v ústrety svojim klientom, musia vyskúšať, plánovať a organizovať svoje cesty. Proces zahŕňa veľa nátlaku a stresu, pretože okrem potrieb klientov existujú vždy obchodné ciele, ktoré cestovné kancelárie musia dosiahnuť. Okrem toho rola zahŕňa hodiny sedenia.

Advokát

V tejto oblasti majú spoločné veci stres a nátlak. Jedenie kvôli úzkosti a nekontrolované porcie jedla, kvôli tomuto je táto pracovná pozícia jedna z tých, vďaka ktorej s najväčšou pravdepodobnosťou priberiete na váhe.

Sociálny pracovník

Rovnako ako cestovné kancelárie, aj sociálni pracovníci strávia príliš veľa hodín sedením za svojim stolom. Často jedia na stoloch a takmer nikdy nemajú príležitosť zúčastniť sa akýchkoľvek fyzických aktivít počas pracovného dňa.

Učiteľka

Keď počujete slovo učiteľ, čo vám najprv príde na myseľ? Osoba sediaca pri stole, nie? Učitelia niekedy sedia na stoloch počas prednášok a tiež robia všetku administratívnu prácu pri ktorej sedia: príprava na hodiny, triedenie, kontrola dochádzky atď.

Umelec, dizajnér a architekt

Tieto povolania idú ruka v ruke s flexibilným pracovným časom a nezávislou prácou. Keďže sa takíto profesionáli väčšinou spoliehajú na tvorivosť a inšpiráciu, nemusia dodržiavať prísne harmonogramy. To isté platí pre jedlo. Jedia, kedy chcú, a počas práce tiež len sedia.

Administratívny pracovník

Ďalšia sedavá práca, ktorá zahŕňa byť vždy pripravený pomáhať druhým. Práca je spojená s prílišným stresom a úzkosťou každý deň, nehovoriac o klasickom zlozvyku pri obede: jedenie obeda pred počítačom.

Vedec

Keď vedci priveľmi túžia, aby sa dozvedeli viac a objavili nové veci, títo odborníci niekedy zabúdajú na zdravé stravovacie návyky. Napríklad v NASA podporujú cvičenie počas pracovnej doby a podporujú programy proti nárastu telesnej hmotnosti.

Policajt

Obraz policajta konzumujúceho šišky je klasický, však? Ale premýšľali ste niekedy prečo? Táto profesia je jednou z najstresujúcejších. Skúste sa zamyslieť aj nad všetkými kancelárskymi prácami, s ktorými sa musia vyrovnať. Pre týchto ľudí je jedenie často jediným účinným spôsobom boja proti stresu.

Marketing a profesionálny vzťah s verejnosťou

Toto je ďalší príklad pracovnej pozície bez pevne stanovených plánov. Nemajú žiadne termíny, ktoré by mali sledovať, alebo rutiny, ale majú spoločenské večierky, ktoré musia navštevovať. Väčšina z takýchto podujatí ponúka skvelé jedlo a práve preto je táto profesia na zozname.

Informačné technológie

Táto pozícia je kombináciou vedeckej a kreatívnej sféry. Trávia príliš veľa hodín pred počítačom a sú pod veľkým stresom. Zvyčajne fungujú do neskorých nočných hodín, čo vedie k zlým stravovacím návykom.

Skúste dodržiavať pár týchto jednoduchých pravidiel, aby ste už nepriberali na váhe, bez ohľadu na to, na akej pozícii v súčasnosti pracujete:

  • Chodievajte častejšie na prechádzky, alebo používajte schody namiesto výťahu. Postavte sa a povedzte „ahoj“ svojmu kolegovi namiesto odosielania e-mailu. A ak chcete niečo jesť, choďte von a nepoužívajte donášku.
  • Zamyslite sa nad zvýšenou kvalitou jedla. Ak nemôžete urobiť nič vo vašom tesnom rozvrhu a potrebujete sa najesť, aspoň sa pokúste objednať zdravé jedlo. Na výber máte vždy z viacerých možností.
  • Pite viac vody a uistite sa, že máte pri sebe aspoň fľašu vody.
  • Namiesto kávy sa pokúste piť zdravšie nápoje, ako napríklad zelený čaj
  • Pokúste sa viac relaxovať a vyhýbať sa stresu. Môžete počúvať relaxačnú hudbu a precvičovať pri nej dýchanie zhlboka.