Toto sú potraviny VYROBENÉ V ČÍNE, ktorým sa musíte VYHNÚŤ!

Nehovoríme to radi, ale v Číne začali vyrábať ryžu z plastu. Táto situácia nepochybne postúpila do extrémnej roviny.

Nie je pochybnosť o tom, že aj malé množstvo plastu má škodlivé účinky na hormóny a tráviaci systém. Umelá hmota obsahuje chemickú zlúčeninu, ktorá napodobňuje BPA, estrogén a jeho požitie zvyšuje hladinu toho hormónu do extrémne vysokej úrovni.

Aby bolo jasné, jeho požitie vedie k rakovine prsníka a to je len jeden prípad z mnohých, ktoré varujú pred účinkami konzumácie potravín vyrobených v Číne.

Neustále vyrábanie lacných a falošných potravín a ich inovačné technológie môžu ohroziť naše zdravie pomocou hračiek, pomocou technológie potravín a tak ďalej. Ďalším faktom je, že by sme mali zabrániť prílevu potravín z Číny, najmä keď ovzdušie v Pekingu je tak znečistené, že spôsobuje rovnaké poškodenie pľúc, ako 40 cigariet denne. Čína je jedným z najviac znečistených oblastí na planéte, pretože 70 percent riek sú znečistené. Čína je najväčším výrobcom pesticídov, takže potraviny z tejto krajiny sú plné pesticídov.

Tu je 10 najčastejšie používaných potravín, ktoré boli vyrobené v Číne.

Čínsky jablkový džús

Viac ako polovica jabĺk v Spojených štátoch sú čínske. A čo viac, nemajú právne predpisy o reakcii na chémiu a pesticídy v potravinách.

Čínsky cesnak

Zistilo sa, že až 31 percent cesnaku v Amerike pochádza z Číny.
Čínsky cesnak sa postrieka škodlivými chemickými látkami, ktoré zanechávajú zlú pachuť.

Kura

Americké ministerstvo poľnohospodárstva v roku 2013 schválilo predaj kuracieho mäsa aj napriek tomu, že sa odborníci obávajú o kvalitu tohto mäsa, ktoré pochádza z krajiny s vysokým množstvom prípadov vtáčej chrípky a chorôb, prenášaných potravou.

vyrobenovcine3

Treska

Tento druh ryby je spravovaný v Číne a polovica z americkej tresky pochádza z Číny. Vyrába sa a udržiava vo veľmi nezdravých podmienkach, t.j. vo vlastnom odpade.

Ryba tilapia

Je to jedna z bežných rýb chovaných v Číne. 80 percent z tilapií v Amerike sa dováža z Číny, no je veľmi škodlivá, plná toxínov a chemikálií. Táto ryba je udržiavaná v malom bazéne odpadových vôd a kŕmia sa všetkými druhmi nebezpečných odpadov a látok. Ďalším dôležitým faktom je, že v Číne nedovoľujú svojim deťom konzumovať morské živočíchy z fariem.

Zelený hrášok

Falošný zelený hrášok bol objavený v Číne v roku 2005. Je vyrobený zo sójových bôbov, zeleného farbiva a siričitanu sodného, pričom táto látka sa bežne používa ako konzervačný alebo bieliaci prostriedok. Toto farbivo by malo byť zakázané, nakoľko zabraňuje prirodzenému vstrebávaniu vápnika v tele a môže viesť k rakovine.

vyrobenovcine2

Spracovanie húb

Americká inšpekcia našla veľké množstvo húb z Číny. 34 percent z nich bolo skazených. Navyše niektorí čínski výrobcovia ho označujú za ekologické, len preto, aby zvýšili svoje zisky.

Priemyselná soľ

Po dobu 13 rokov sa priemyselná soľ predávala ako kuchynská soľ a to zapríčinilo mnoho fyzických a duševných problémov či porúch reprodukčného systému.

Korenie ako blato

Verte tomu alebo nie, žiadne predpisy o bezpečnosti potravín v Číne neexistujú. Výsledkom sú rôzne nebezpečné procesy výroby potravín. Tak sa zistilo, že čínsky predajca neváhal predávať blato ako korenie a múku s bielym korením! Šialené!

Plastová ryža

Bohužiaľ, toto nie je mýtus. Plastová ryža sa skutočne vyrába v Číne. Ľudia veria, že je vyrobená zo zemiakov a falošnej syntetickej živice.

vyrobenovcine1