Starostlivosť o krásu a osobná starostlivosť Z čoho vzniká a ako zastaviť vypadávanie vlasov?

Z čoho vzniká a ako zastaviť vypadávanie vlasov?

9
0

Trápi vás vypadávanie vlasov?

Vypadávanie vlasov je nepríjemné. Postihuje väčšinou mužov, ktorí majú väčšiu pravdepodobnosť a sklony k strate vlasov ako ženy. Pre niektoré ženy je však vypadávanie vlasov častým problémom. A pre ženy je tento problém často obrovský, pretože si zakladajú práve na vlasoch a pýšia sa nimi.

Vypadávanie vlasov u žien

Existuje nespočetné množstvo dôvodov, prečo dochádza k vypadávaniu vlasov a následné spľasnuté vlasy určite nikoho nepotešia. Môžu vám v tele chýbať vitamíny, môže to mať hlbší zdravotný problém. Vypadávanie vlasov môže ovplyvňovať aj stres, zlá a nezdravá strava. Existuje však niekoľko spôsobov, ako je možné so stratou vlasov bojovať, a to v závislosti na príčine.

Dôvody, kvôli ktorému vzniká vypadávanie vlasov a päť prírodných liekov ako to zastaviť a ako urýchliť rast vlasov

Príčiny vypadávania vlasov

Vlasy padajú každý deň, v norme je asi 50 až 100 vlasov. Ak vám vlasy vypadávajú častejšie a vo väčšom množstve, potom sa už môže jednať o problém a vy by ste tento problém mali začať čo možno najskôr riešiť.

Vypadávanie vlasov

Prinášame vám niektoré z možných príčin vypadávania vlasov:

1. Suchý šampón

Suché šampóny sú dnes veľmi populárne. Vo chvíli, keď sa niekam ponáhľate a vaše vlasy už nie sú také, aké bývali, stačí nasypať trošku suchého šampónu do vlasov a následne vyčesať. Sú takou záchranou pre vaše vlasy. Avšak nadmerné používanie suchého šampónu môže viesť k podráždeniu pokožky alebo k zaneseniu pórov. To môže spôsobovať vredy a tiež vypadávanie vlasov. Môže to tiež prerušiť rastový cyklus vlasov a oslabiť folikuly. Časté používanie suchého šampónu môže negatívne ovplyvňovať rast vlasov.

[irp posts=”22687″ name=”Trápia vás spľasnuté vlasy bez lesku? Vyskúšajte obrátené umývanie!”]

[irp posts=”28307″ name=”Hodvábne jemné a rovné VLASY? Skúste tieto prírodné spôsoby :)”]

[irp posts=”20810″ name=”Chcete urýchliť RAST VLASOV? 10 trikov, ktoré vám vrátia dlhé vlasy späť”]

2. Diéta

Diéty poznáme všetci, nejeden z nás ju už niekedy držal a snažil sa s jej pomocou schudnúť. No je samozrejmosťou, že niektoré diéty nedbajú na správny pomer minerálov, bielkovín, sacharidov a ďalších potrebných látok. Nedostatok výživy môže viesť k mnohým problémom, napríklad k strate vlasov. K vypadávaniu vlasov môže viesť kvôli nedostatku vitamínu A, vápnika, vitamínu B, bielkovín, železa alebo biotínu.