Ženský pupok ako znak plodnosti? Aj to je podľa fínskeho vedca možné

Ženský pupok ako znak plodnosti.
Ženský pupok ako znak plodnosti.

Pupok je vlastne menšia jazva, ktorá cicavcom, a teda aj nám ľuďom, zostane po pupočnej šnúre. Je však zaujímavé, že po narodení už žiadny význam nemá a len u ľudí je táto jazva toľko viditeľná.

O to zaujímavejší je fakt, že vďaka pupočnej šnúre v prenatálnom veku sme ako deti zostali nažive, pretože sme odtiaľ získavali všetku výživu. Lenže, aký je jeho význam po narodení?

Podľa fínskeho lekára Akina Sinkkonena, sa podľa jeho tvaru, symetrie a pozície, dá rozpoznať ženský reprodukčný potenciál, a to, ako veľmi je žena plodná. Mimo iného sa podľa všetkých jeho dispozícií dá tiež poznať, či matka na svoje dieťa môže počas tehotenstva preniesť genetické ochorenia či iné abnormality.

Bohužiaľ, všetky tieto poznatky nemá, okrem jedného jediného tvrdenia, podložené. Podľa neho nám totiž príroda pupok nenechala len tak a skrýva sa za ním oveľa viac, než ako sa prvý pohľad môže zdať.

Podľa jeho štúdie je však zaujímavý len ten ženský pupok, nie mužský a tiež popisuje, ako by mal pupok najlepšie vyzerať – správne by mal mať vertikálny smer, byť v tvare písmena „T“ a v hornej časti by mal byť mierne prekrytý horizontálnym záhybom.

Na záver však lekár dodáva, že aj keď sa tvar vášho pupku od toho ideálneho môže trochu líšiť, nie je dôvod na obavy. Podľa jeho slov poznal za život už stovky žien, ktoré so vzhľadom svojho pupku neboli spokojné, on však mal názor opačný.