Svedectvá ľudí: Aké to je, keď sa TOPÍTE?

Aké to je topiť sa?

Priemerný človek dokáže zadržať dych na 30 až 60 sekúnd. Akonáhle ste pod vodou a dôjde vám dych, ste na tom zle. Informácie o tom, aký je to pocit, keď sa nadýchnete pod vodou, sa líšia. Akonáhle sa vám však dostane voda do pľúc, strácate takmer všetky nádeje na prežitie a cítite už smrť na jazyku.

Nasledujúci šťastlivci boli zachránení predtým, než nedostatok kyslíka spôsobil kolaps celého ich organizmu.

Používateľ Redditu s prezývkou tylerandv napísal:

„Pred tromi rokmi som sa skoro utopil. Plával som si v mori, keď som zrazu nemohol pohnúť jediným svalom svojho tela. Svoj posledný zvyšok dychu som nevyužil múdro, pretože som bezmyšlienkovite kričal, zatiaľ čo som sa pomaly potápal. Snažil som sa zúfalo mávať rukami aj nohami, ale bol som stuhnutý ako socha.

Aké je to topiť sa?

Dýchal som stále veľmi rýchlo a nejaká voda sa mi dostala do pľúc. Zdalo sa mi, že to trvá večnosť. Bol som pod vodou, a hoci normálne v slanej vode nemôžem otvoriť oči, teraz som videl všetky farby mora, a zatiaľ čo som sa snažil stále zúfalo dýchať, prehĺtal som čím ďalej viac vody.

Musel som omdlieť, pretože si nepamätám, ako ma môj otec s kamarátom ťahali von. Pamätám si len, že moje pľúca a žalúdok pálili ako láva. Celý nasledujúci týždeň som skoro nemohol dýchať. A pamätám si, že keď ma niesli, veľa som zvracal, ale nič iné. Bol som na pokraji smrti, ale na to, aký to bol pocit, nemôžem dať jasnú odpoveď, pretože v tej chvíli som sa snažil hlavne zachrániť a nevnímal som svoje pocity.“